Piłka nożna. Powiśle Dzierzgoń wygrało ostatni sparing przed nowym sezonem w IV lidze

Radosław Konczyński
DKS Powiśle Dzierzgoń
Powiśle Dzierzgoń łatwą wygraną z Żuławami Nowy Dwór Gdański zakończyło serię sparingów przed nowym sezonem w IV lidze pomorskiej. Teraz piłkarze trenera Jerzego Jastrzębowskiego są już myślami przy pierwszym meczu ligowym, w którym podejmą AS Kolbudy.

Powiśle zdecydowanie lepsze od Żuław w ostatnim meczu kontrolnym

W okresie przygotowawczym Powiśle Dzierzgoń rozegrało pięć meczów kontrolnych, uzyskując wszystkie możliwe wyniki. W sobotę (29 lipca) pokonało na wyjeździe aż 5:0 piątoligowe Żuławy Nowy Dwór Gdański. Do przerwy prowadziło 3:0 po dwóch bramkach Roberta Hirsza i jednym trafieniu Damiana Orłowskiego. W drugiej połowie hat-tricka skompletował Hirsz, a rezultat ustalił w 77 minucie Kacper Chmielewski.

Gospodarze nie byli zbyt wymagającym rywalem, chociaż mało kto mógł się tego spodziewać. Poprzedni sezon zakończyły w czołówce swojej grupy V ligi, a teraz mają swoje problemy, włącznie z tym, że pojawiały się informacje o możliwości nieprzystąpienia do rozgrywek.

We wcześniejszych sparingach dzierzgonianie przegrali 1:3 z Concordią Elbląg (III liga), pokonali 2:1 Olimpię II Elbląg (IV liga warmińsko-mazurska), zremisowali 1:1 z Jeziorakiem Iława (IV liga warmińsko-mazurska) i wygrali 3:0 z Rodłem Kwidzyn, beniaminkiem V ligi.

Dwie bramki w meczach kontrolnych zdobył Michał Gajewski, wychowanek Powiśla, który wraca po 5,5 roku. Przez ten czas występował w Gedanii Gdańsk, był kapitanem drużyny, która w sezonie 2021/2022 wywalczyła awans do III ligi.
Dużym wzmocnieniem powinien też być 29-letni Adrian Liberacki - wychowanek Orlików Jezierzyce, który rozegrał 70 spotkań w młodzieżowych reprezentacjach Polski od U15 do U20. Talent defensywnego zawodnika dostrzegli Włosi, bo lata 2011-2013 spędził w młodzieżowej drużynie Reggina Calcio. Ostatecznie wrócił do Polski. Grał m.in. w I lidze w barwach Ruchu Chorzów i Stali Mielec. Przez ostatnie półtora roku był związany z trzecioligowym Stolemem Gniewino.

Powiśle Dzierzgoń miniony sezon, po bardzo dobrej rundzie wiosennej, zakończyło na 11 miejscu (59 pkt). I bez wątpienia był to sukces, zważywszy na słabą postawę w rundzie jesiennej. Ale wszystko odmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wraz z pojawieniem się trenera Jerzego Jastrzębowskiego. Szkoleniowiec pozostał na kolejny sezon. Nic dziwnego, że kibice mają prawo wierzyć, że start ich drużyny w nowej edycji rozgrywek będzie dużo lepszy.

Pierwszy mecz nowego sezonu Powiśle rozegra przed swoją publicznością. W niedzielę (6 sierpnia) o godz. 16 podejmie AS Kolbudy.