Sztum-Piła. MP w półmaratonie

Jacek Skrobisz
Czterech lekkoatletów reprezentowało Sztum podczas Mistrzostw Polski w półmaratonie, które odbyły się w Pile w ramach 15 Międzynarodowego Półmaratonu. Te zawody są największą krajową imprezą w biegach na tym dystansie.

Czterech lekkoatletów reprezentowało Sztum podczas Mistrzostw Polski w półmaratonie, które odbyły się w Pile w ramach 15 Międzynarodowego Półmaratonu. Te zawody są największą krajową imprezą w biegach na tym dystansie. Wzięło w nich udział 969 zawodników z 17 krajów. Spośród sztumian najlepszy wynik uzyskał Bartosz Mazerski, który uplasował się na ósmym miejscu z czasem 1.08,30.

- Bieg odbywał się w samo południe i było bardzo duszno i parno - opowiada Ryszard Mazerski, trener Victorii Sztum. - Wynik, jaki uzyskał Bartek, jest o ponad trzy i pół minuty gorszy od jego rekordu życiowego. Wszyscy zawodnicy osiągali gorsze rezultaty. Pomimo tego uważam, że ósmy wynik w Polsce jest przyzwoity. W swojej kategorii wiekowej był czwarty.
W Pile wystartowali też Bogdan Cebula, Hieronim Rosiak i Sławomir Rozenberg. Pierwszy zajął w klasyfikacji ogólnej 108 miejsce, natomiast w swojej kategorii wiekowej był 18. Drugi zajął odpowiednio 288 i 29 miejsce, a trzeci 323 i 103 lokatę.