Sztum. Turniej podwórkowy

Jacek Skrobisz
Drużyna The Crows (w białych koszulkach) pokonała Elstar 1:0 w finale turnieju drużyn podwórkowych.
Drużyna The Crows zwyciężyła w Turnieju Drużyn Podwórkowych w Sztumie w kategorii rocznika 1993-88. W finale pokonała Elstar 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Wojciech Kluczyk.

Najlepsza drużyna występowała w składzie: Piotr Strąk, Miłosz Floriański, Seweryn Sierocki, Mariusz Podbereźny, Rafał Laskowski, Marek Zachaczewski, Wojciech Kluczyk i Marcin Niepla.

Trzecie miejsce zajęła drużyna Arizona Boys, która pokonała po rzutach karnych Skazanych na Sukces.
Najlepszym strzelcem turnieju został Mariusz Podbereźny, który zdobył 37 bramek. 26 zdobył w jednym meczu z Wisłą Sztum. Najlepszym bramkarzem został Marcin Puchalski z Elstaru.
Najlepszą drużynę z rocznika 1993 i młodszych zostali Diabelscy Snajperzy. Zespół występował w składzie: Wojciech Zyska, Kacper Rogacki, Piotr Wiatrowski, Adrian Guzowski, Marcin Szpalerski, Patryk Kotowski, Filip Ostrowski, Wojciech Trzeciak, Niko Pawelczak i Michał Barnaś.
- Z roku na rok poziom meczów jest coraz gorszy - mówi Jacek Szymański, współorganizator turnieju. - Najważniejsze jednak, że młodzież mogła w spędzić wakacyjny okres w formie sportowej rywalizacji. Po zawodach odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary. Z kolei każdy zawodnik z grupy młodszej otrzymał piłkę nożną. W sumie było ich 45.
Impreza pod hasłem ?Bezpieczne miasto-bezpieczne wakacje? odbyła się po raz siódmy. Organizatorami turnieju byli: sztumski samorząd, Straż Miejska oraz Komenda Powiatowa Policji.