Sztumianie najlepsi w Malborku

Magdalena Bucewka była piąta w konkurencji kobiet w biegu w Malborku
Magdalena Bucewka była piąta w konkurencji kobiet w biegu w Malborku Archiwum klubu
Kibicom lekkoatletyki winni jesteśmy informacje o znakomitym występie lekkoatletów sztumskich w I Biegu Święta Lotnictwa w Malborku. Sztumianie okazali się najlepsi w Malborku - w biegu głównym zwyciężył Andrzej Rogiewicz, wyprzedzając Karola Kalisia.

Bieg na dystansie 10 km zorganizowano w ramach obchodów Święta Lotnictwa. Z wynikiem 33.14 wygrał Andrzej Rogiewicz, wyprzedzając o 4 sekundy swego kolegę klubowego, Karola Kalisia. Piąte miejsce z wynikiem 33.11 zajął Arkadiusz Piróg, drugi w kategorii wiekowej M-30.

Lokaty kolejnych sztumian: 24. Jan Giembicki 39.50 (drugi w kat. M-25); 47. Piotr Nowosielski 41.21 (6. w kat. M-40); 49. Bartosz Zdziennicki 41.33 (9. w kat. M-30); 78. Lech Piotrowski 44.06 (3. w kat. M-50); 107. Marcin Klonowski 45.37 (8. w kat. M-20); 161. Andrzej Ludwik 48.25 (8. w kat. M-50); 207. Dariusz Sosiński 50.50 (45. w kat. M-35).

W konkurencji kobiet zwyciężyła Małgorzata Szczerbińska (Malbork), piąte miejsce zajęła Magdalena Bucewka (Zantyr) z rezultatem 42.33, była też druga w kategorii K-30. Na 39. pozycji wśród pań finiszowała Marlena Nowosielska - 57.34.