Andrzej Rogiewicz najlepszy w trzecim biegu Grand Prix Sztumu

Trzeci bieg XV Zimowej Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych rozegrano w ostatnią sobotę. Andrzej Rogiewicz, podopieczny trenera Bartosza Mazerskiego, okazał się szybszy od swego szkoleniowca i wygrał bieg. Trzeci finiszował Robert Sadowski, również reprezentant LKS Zantyr.

Andrzej Rogiewicz uzyskał na trasie 9,4 km rezultat 29.47 i wyprzedził Bartosza Mazerskiego o 12 sekund, Robert Sadowski stracił na mecie ledwie ułamki sekund.

Kolejne miejsca: 4. Mateusz Niemczyk (Starogard Gdański), 5. Karol Kaliś, 6. Mariusz Kowalski (obaj Zantyr), 7. Krzysztof Pawłowski (Tczew), 9. Adam Serocki (Elbląg), 10. Przemysław Ruliński (Gniew). Bieg ukończyło 127 zawodników.

W biegu kobiet zwyciężyła Dorota Pawłowska (Starogard), trzecia finiszowała Magdalena Bucewka (Zantyr). Bieg juniorów zakończył się zwycięstwem Patryka Sowińskiego (Tczew), najlepszy ze sztumian Michał Karwiński był trzeci.

Łącznie w zawodach udział wzięło 340 osób. Odbyły się m.in. biegi towarzyszące dziewcząt i chłopców oraz marsz rekreacyjny nordic walking wokół Jeziora Zajezierskiego.

Obok przedstawiamy galerię wykonanych przez Piotra Szymańskiego zdjęć z biegu.