Andrzej Rogiewicz wygrał drugi bieg Zimowej Grand Prix Sztumu

Zimowa Grand Prix Sztumu to obok Międzynarodowego Biegu Solidarności najważniejsza impreza lekkoatletyczna w sztumskim środowisku. Cieszy się coraz większym zainteresowaniem - we wszystkich kategoriach w ostatnich zawodach udział wzięła rekordowa liczba 340 osób, na starcie biegu głównego stanęło aż 219, to również najlepszy do tej pory wynik. Listę rekordów uzupełnia wynik Andrzeja Rogiewicza na trasie dwóch okrążeń wokół Jeziora Zajezierskiego - dystans 9400 m pokonał w czasie 29.34.

Andrzej Rogiewicz wyprzedził na mecie biegu swego kolegę klubowego Roberta Sadowskiego oraz Mateusza Niemczyka ze Starogardu Gdańskiego.

Wśród kobiet najlepsza była Magdalena Dias (Gdynia) przed Pauliną Marciniak (Braniewo) i Dorotą Pawłowską (Starogard), najlepsza sztumianka Magdalena Bucewka finiszowała na piątej pozycji.

Zawody juniorów wygrał Patryk Sowiński (Tczew) przed Michałem Karwińskim (Zantyr Sztum) oraz Kacprem Konopskim (Elbląg).

W łącznej klasyfikacji XV Grand Prix prowadzi Mariusz Kowalski z Zantyra. W drugim biegu nie wystartował zwycięzca pierwszej odsłony Bartosz Mazerski. On i Andrzej Rogiewicz maja największe szanse na wygranie całego cyklu, do końcowej klasyfikacji zaliczane będą trzy najlepsze rezultaty z czterech biegów.
Trzecie zawody Grand Prix odbędą się 11 stycznia przyszłego roku, zakończenie cyklu nastąpi już w lutym.