Bartosz Mazerski wygrywa w Anglii!

PP
Bartosz Mazerski (z prawej) po biegu w Luksemburgu
Bartosz Mazerski (z prawej) po biegu w Luksemburgu Archiwum
Zwycięstwem Bartosza Mazerskiego zakończył się bieg półmaratoński w Liverpoolu, w Anglii. Gratulujemy!

Informacje otrzymaliśmy z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr – pierwsze wiadomości przekazał sam Bartosz Mazerski, telefonicznie po biegu. Na starcie zawodów stanęło ponad 7000 biegaczy, nasz reprezentant startował z ostatnim numerem 7500.

Bieg rozpoczął się w szybkim tempie – pierwsze 10 kilometrów prowadząca dwójka zawodników ze sztumianinem pokonała w 31.49. Ostatnie 5 kilometrów to bieg pod wiatr. Prawie cały dystans prowadząca dwójka pokonywała w czasie 5 minut i poniżej na 1 milę, za wyjątkiem ostatnich trzech mil, które biegli w czasie 5.40-5.45.

Walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca i rozstrzygnęła się na ostatnich finiszowych 200 metrach. Pierwszy linię mety minął Bartosz Mazerski z czasem 1.08,41. Drugi na mecie był Brytyjczyk Andy Norman uzyskując wynik 1.08,43.

To kolejny sukces w niezwykle bogatej karierze Bartosza Mazerskiego, a przypomnijmy, że jest on również trenerem Andrzeja Rogiewicza, który dzień wcześniej wygrał bieg o mistrzostwo Zrzeszenia LZS w Białej Podlaskiej.