Bartosz Mazerski wygrywa w Iławie

opr. PP
Bartosz Mazerski wygrał II Iławski Półmaraton La Rive. Sztumianin okazał się najlepszy w gronie 345 zawodników z kraju i zagranicy.

Informacje o znakomitym występie Bartosza Mazerskiego oraz licznej grupy sztumskich biegaczy otrzymaliśmy z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr.

Zwycięzca biegu uzyskał czas 1.06,40 i wyprzedził o blisko 4 minuty drugiego na mecie Serhija Okseniuka z Ukrainy, doskonale znanego w Sztumie, choćby z racji uczestnictwa w tegorocznym Międzynarodowym Biegu Solidarności, w którym był trzeci. Bartosz Mazerski już od 5 kilometra prowadził bieg i dużą część dystansu pokonał samotnie.

Doskonale zaprezentował się też Bogdan Cebula, który z rezultatem 1.21,23 uzyskał 16. miejsce "open" i wygrał jednocześnie kategorię wiekową M-50. Jak informuje klub, Bogdan Cebula po raz pięćdziesiąty stanął na najwyższym stopniu podium w swej kategorii.

Wysoko ocenić należy także start Magdaleny Bucewki, która debiutowała na dystansie 21 km. Z czasem 1.41,54 zajęła 9. miejsce wśród kobiet.

Na dystansie półmaratońskim debiutował też Krzysztof Lisogórski, natomiast rekordy życiowe poprawili Marcin Klonowski i Leon Treć.

218. Duda Seweryn - 1.50,59 (84. w kat. M-30);

W biegu uczestniczyli też inni biegacze ze Sztumu - Krzysztof Garbowski zajął 15. miejsce z czasem 1.21,23 (rekord życiowy), 56. był Andrzej Łukomski z czasem 1.32,02 (również rekord życiowy).

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników! Reprezentanci LKS Zantyr startowali dzięki pomocy samorządu miasta i gminy Sztum oraz Banku Spółdzielczego, jak widać na zdjęciach (udostępnionych przez klub) doskonale wyglądali w jednolitych strojach.