Bogdan Cebula dobiegł szósty

PP
Ośmiu sztumian wystartowało w I Bortexsport Półmaratonie w Kępinie koło Wejherowa. Najlepiej spisał się Bogdan Cebula, szósty w łącznej klasyfikacji.

Na starcie półmaratonu stanęło 181 osób, tylko dwie nie dobiegły do mety. Zawody rozgrywano przy słonecznej pogodzie, aczkolwiek silnym i chłodnym wietrze.

Wygrał Tomasz Spaleniak z Rumi z czasem 1.18,14. Na wysokim, szóstym miejscu w kategorii "open" bieg ukończył Bogdan Cebula z czasem 1.21,28.

Pozostali zawodnicy LKS Zantyr zajęli wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych.
Marcin Klonowski z rezultatem 1.28,14 (rekord życiowy) zajął 4. miejsce w kat. M-20.
Leszek Skoczyński z czasem 1.31,21 (również rekord życiowy) zajął 5. lokatę w kat. M-40.
Lech Piotrowski z czasem 1.39,54 zajął 6. miejsce w kat. M-50.
Leon Treć z rezultatem 1.40,06 zajął 7. miejsce w kat. M-50 i jednocześnie 4. miejsce w Mistrzostwach Służby Więziennej.
Sławomir Rozenberg z czasem 1.42,16 zajął 14. miejsce w kat. M-40.
Andrzej Ludwik z czasem 1.59,08 (rekord życiowy) zajął 17. miejsce w kat. M-50.
W półmaratonie pobiegł też mieszkaniec Sztumu Janusz Nickel, niezrzeszony w LKS Zantyr. Z czasem 1.52,53 uplasował się na 15. miejscu w kat. M-50.