Czernin. XXIII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. O zwycięstwie decydował często dopiero 5 set

Witold Chrzanowski
W sobotnie przedpołudnie, 12 marca, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Czerninie, działacze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokolik” przy wsparciu dyrektor Bożeny Andrzejewskiej przeprowadzili XXIII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Do rywalizacji przystąpiło 29 zawodników w czterech kategoriach wiekowych.

O puchary ufundowane przez starostwo sztumskie walczyli uczniowie szkół średnich oraz dorośli. Dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych walczyli o puchary zakupione za środki otrzymane przez UKS „Sokolik” od władz samorządowych Sztumu.

Przez cztery godziny na siedmiu stołach trwała zacięta rywalizacja o każdy punkt a o zwycięstwie bardzo często decydował piąty set. Wśród dziewcząt na wyróżnienie zasługuje Nikola Kolasa z SP Bruk, wśród chłopców ze Szkół Podstawowych Jacek Zołotar z SP Czernin i o dwa lata młodszy Szymon Jankowski z SP nr 2 w Malborku. Wśród uczniów ze Szkół Średnich dominował Szymon Dubień z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu. W pojedynku o drugie miejsce Michał Szmaków – ZS Sztum pokonał wygrywając w piątym secie, granym na przewagi, Kamila Kichnera – ZSZ Barlewiczki. W kategorii OPEN zwyciężył Bartosz Sosnowski – Postolin pokonując 3:1 Grzegorza Stankiewicza – Sztum

Okazja do rewanżu już niedługo. 26 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Czerninie działacze UKS „Sokolik” planują rozegrać „Turniej Powitania Wiosny”. Zapisy do zawodów od godz. 8.45. Rozpoczęcie turnieju godz. 9.