Dobry start sztumian w mistrzostwach województwa pomorskiego

Piotr Piesik
Julia Paetzke dobrze zaprezentowała się w zawodach w Toruniu
Julia Paetzke dobrze zaprezentowała się w zawodach w Toruniu Archiwum klubu
Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zantyr przekazał wiadomości o dobrych wynikach sztumskich lekkoatletów w halowych mistrzostwach województwa pomorskiego juniorów i juniorów młodszych, rozgrywanych w Toruniu.

Jak informuje trener Adam Szpalerski, zawodniczki Zantyra zdobyły medale mistrzostw, poprawiając też rekordy życiowe.

Dominika Marczyk zdobyła brązowy medal w konkursie pchnięcia kulą juniorek młodszych, wynik 13.46 (kula 3 kg) jest jej nowym rekordem życiowym. Medal brązowy zdobyła też w biegu na 60 m ppł., w którym wystartowała w zawodach po raz pierwszy. W skoku w dal uplasowała się poza podium, aczkolwiek wynik 5.00 jet jej nową "życiówką".

Julia Paetzke wynikiem 8.05 zdobyła srebrny medal w biegu na 60 m i poprawiła swój rekord życiowy. Startowała także Paulina Halińska w biegu na 200 m - wynik 28.54 oraz poza konkursem Agnieszka Borowska w skoku w dal - wynik 5.87.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani