MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dzisiaj pożegnamy Ś.P. druha Mateusza Pudlisa z OSP Postolin. ZDJĘCIA

Witold Chrzanowski
Witold Chrzanowski
Ochotnicza Straż Pożarna w Postolinie informuje, że uroczystości pogrzebowe Ś.P. druha Mateusza Pudlisa odbędą się dzisiaj (w czwartek, 16 marca) w kościele w Postolinie. Msza Św. żałobna odprawiona zostanie o godz. 13.00, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny w Postolinie.

Przypominamy, że to już kolejna w ostatnim czasie żałobna karta w księdze straży pożarnej powiatu sztumskiego.

- Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci naszego Przyjaciela, Śp. Druha Mateusza Pudlisa, strażaka naszej jednostki, przewodniczącego komisji rewizyjnej OSP Postolin. Druh Mateusz miał zaledwie 34 lata. Straciliśmy kolegę, na którego zawsze mogliśmy liczyć, serdecznego, zawsze uśmiechniętego pozytywnego człowieka. Druh Mateusz był również członkiem OSP Kaniczki, w gminie Sadlinki, gdzie od niedawna mieszkał - czytaliśmy na facebooku OSP w Postolinie.

- To wielka strata dla całej strażackiej braci. Niech święty Florian ma Cię w swojej opiece Mateuszu. Pogrążonej w smutku rodzinie i przyjaciołom składamy szczere wyrazy żalu i współczucia - napisali druhny oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Postolinie.

Rodzina Pudlisów to ród wielce zasłużony dla straży pożarnej powiatu sztumskiego, a także dla miejscowego społeczeństwa. Śmierć Mateusza Pudlisa nie jest też, niestety, pierwszą ofiarą, jaką ta rodzina złożyła broniąc mienia, zdrowia i życia sztumian. Ojciec Ś.P. Mateusza, także odszedł z tego świata przedwcześnie - był strażakiem zawodowym w PSP w Sztumie i zginął w trakcie służby. Mateusz był wtedy dzieckiem.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sztum.naszemiasto.pl Nasze Miasto