Fatalny czwartek naszych ligowców

Po wysokim zwycięstwie Olimpii Sztum nad Pomezanią Malbork nikt nie spodziewał się równie wysokiej porażki Piotr Piesik
Po pięć bramek straciły drużyny Olimpii Sztum i Powiśla Dzierzgoń w 2. kolejce rozgrywek IV ligi piłki nożnej. Fatalny czwartek naszych ligowców (mecze rozgrywano wczoraj) to przykra niespodzianka po niezłych występach w kolejce inauguracyjnej.

Przypomnijmy - Olimpia Sztum pokonała w pierwszej kolejce Pomezanię Malbork 5:0, Powiśle Dzierzgoń zainkasowało 3 punkty po zwycięstwie 3:1 nad GKS Kolbudy. Ta sama drużyna GKS sprowadziła nieco na ziemię piłkarzy Olimpii, pokonując sztumian 5:0 (3:0). To dowodzi, że w IV lidze można będzie natrafić na bardzo wymagających przeciwników.
Pierwsza bramka dla GKS Kolbudy padła w 25. minucie spotkania. Jak podaje na internetowej stronie klubu Jakub Dobrowolski, Olimpia od 75. minuty grała w osłabieniu po wyrzuceniu z boiska Sławomira Kordy za drugą żółtą kartkę. Jednak wynik brzmiał wówczas już 0:4.

Powiśle Dzierzgoń uległo w Bytowie miejscowej Bytovii II aż 0:5. Drugi zespół Bytovii może być wzmacniany piłkarzami pierwszej drużyny, pamiętać trzeba, że Powiśle wciąż gra bez kilku podstawowych zawodników, leczących kontuzje. Mimo to porażka jest bardzo dotkliwa.

Oto pozostałe wyniki 2. kolejki IV ligi: GKS Przodkowo - Żuławy Nowy Dwór 2:0, Anioły Garczegorze - Amator Kiełpino 0:2, Wierzyca Pelplin - KS Chwaszczyno 1:1, Gryf 2009 Tczew - Orlęta Reda 1:0, Wikęd Luzino - Wietcisa Skarszewy 4:2, Pomezania Malbork - Gryf Słupsk 1:3.