IV liga. Porażka Olimpii Sztum z Bałtykiem Gdynia

[email protected]
Olimpia Sztum przegrała 1:4 z Bałtykiem Gdynia w ostatniej kolejce IV ligi. Nie było to jednak ostatnie spotkanie sztumian w tym sezonie. Przed nimi dwumecz o utrzymanie się w lidze z jednym z trzech wiceliderów klasy ...

Olimpia Sztum przegrała 1:4 z Bałtykiem Gdynia w ostatniej kolejce IV ligi. Nie było to jednak ostatnie spotkanie sztumian w tym sezonie. Przed nimi dwumecz o utrzymanie się w lidze z jednym z trzech wiceliderów klasy okręgowej.

Sebastian Cierlicki, trener Olimpii, zapowiadał przed meczem walkę o trzy punkty, jednak przed samym spotkaniem okazało się, że to może być niewykonalne. W wyjściowym składzie znalazło się siedmiu zawodników z zespołu juniorów starszych Olimpii. Starszym piłkarzom sztab szkoleniowy dał odpocząć przed zbliżającymi się barażami.
Goście także nie imponowali podstawową kadrą, bo na mecz przyjechało tylko jedenastu zdolnych do gry zawodników. Dodatkowo na prawej obronie wystąpił nominalny bramkarz gdyńskiego zespołu, Patryk Maćkowiak.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 1:0. W 12 minucie Janusz Melaniuk otrzymał dokładne podanie od Marcina Martyniuka i w pełnym biegu znalazł się przed Marcinem Puchalskim. 17-letni golkiper nie zdołał obronić strzału napastnika Bałtyku.

W 54 minucie sztumianie wyrównali. Najbardziej doświadczony w zespole Olimpii Wojciech Wilmański uciekł obrońcom gości i w pojedynku sam na sam z Dariuszem Grubbą umieścił futbolówkę w siatce.
W grze obu zespołów brakowało dokładności, ale drużyna Bałtyku była skuteczniejsza. Między 71 a 79 minutą gdynianie strzelili trzy bramki. Najpierw Melaniuk pokonał Puchalskiego strzałem zza pola karnego. Dwie minuty później napastnik Bałtyku po raz trzeci wpisał się na listę strzelców. Wykorzystał nieudaną pułapkę ofsajdową gospodarzy i, mając przed sobą tylko bramkarza Olimpii, nie zmarnował dogodnej okazji. Gol w 79 minucie padł po rzucie rożnym wykonanym przez Pawła Budziwojskiego. Dośrodkowanie skutecznie wykorzystał Dariusz Dobrzyński.

Dla Olimpii była to czwarta porażka z rzędu. W serii przegranych meczów sztumianie stracili łącznie 18 goli.