Jantar Ustka - Powiśle Dzierzgoń 1:1. Zobacz zdjęcia z meczu

kan
Mecz Jantar Ustka - Powiśle Dzierzgoń zakończył się wynikiem 1:1. Zobacz zdjęcia z meczu. Krzysztof Piotrkowski
Jantar Ustka zremisował na własnym boisku 1:1 z Powiślem Dzierzgoń w II. Kolejce IV ligi piłkarskiej.

Mecz nie był łatwy dla obu drużyn, sąsiadów w tabeli, którym przeszkadzał porywisty wiatr i nierówne, grząskie boisko. Od pierwszych minut przewagę miał Jantar, ale bardziej optyczną,bo piłkarze Powiśla bardzo groźnie kontratakowali i bramkarz Jantara Patryk Wójcik miał sporo pracy. Przy jednym ze strzałów z bliskiej odległości, który odbił na poprzeczkę, musiał wykazać się najwyższym kunsztem.

Jantar objął prowadzenie w 33 minucie spotkania. W swoim stylu, po indywidualnej akcji Karola Czubaka, który dynamicznie wszedł w pole karne i został ewidentnie sfaulowany wychodząc na czystą pozycję. Karnego strzelał sam poszkodowany, ale bramkarz gości idealnie wyczuł strzał oddany w prawy dolny róg i odbił piłkę. Jednak inny piłkarz Jantara, Patryk Pytlak, pokazał co znaczy dobrze ustawić się przed polem karnym podczas wykonywania jedenastki. Przytomnie dopadł odbitej piłki i pewnie umieścił ją w siatce.

Druga połowa należała do gości, których ataki były coraz groźniejsze i dominowali w środku pola. Teraz to Jantar czyhał na kontry i miał kilka klarownych sytuacji, m.in. Kamil Wójcik trafił w poprzeczkę. Ambitni goście zdołali wyrównać w 60 minucie. Wprawdzie pierwszy strzał Patryka Lewandowskiego z rzutu wolnego podyktowanego tuż przed polem karnym trafił w mur piłkarzy Jantara, ale mocna i celna dobitka była już skuteczna.

Później oglądaliśmy dość żywy mecz, w którym akcje przenosiły się z jednego to na drugie pole karne. Po jednej z akcji Jantar padł go, ale sędziowie główny i boczny dopatrzyli się spalonego. Sytuacja była trudna do oceny, ale kontrowersyjne byłoby również uznanie bramki. I tak w meczu był raczej sprawiedliwy remis. Niestety w doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał obrońca Jantara Bartłomiej Oleszczuk. Mimo że kara była raczej zasłużona piłkarz nie mógł pogodzić się z decyzja arbitra i wdał się z nim w przepychanki. W efekcie kara może być surowsza niż standardowy w przypadku dwóch żółtych kartek jeden mecz pauzy.

Jantar Ustka – Powiśle Dzierzgoń 1:1 (1:0).

Bramki: Jantar – Pytlak 33’; Powiśle – Lewandowski 60’.