Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jest już nowa płyta Mozila, a na niej piosenka wykonana przez dzieci ze Sztumu! ZDJĘCIA!

Witold Chrzanowski
Witold Chrzanowski
facebook UMiG Sztum
Czesław Mozil, który ze sztumskimi uczniami nagrywał ostatnio teledysk do swojej piosenki „Kolorowanki”, odwiedził burmistrza Leszka Tabora. Jak informują władze miasta, to właśnie dzięki zaangażowaniu finansowemu samorządu w projekt Stowarzyszenie PA-Rock Statek można było zrealizować ten muzyczny projekt z udziałem młodych sztumian.

Stowarzyszenie Inicjatywy Kulturalno-Regionalnych PA-Rock Statek powstało w zeszłym roku z inicjatywy trojga sztumskich animatorów działań kulturalnych - Arkadiusza Rogowskiego, Aleksandry Król-Rogowskiej i Piotra Padlewskiego. O działalności organizacji nie było głośno. Grupa założycielska wolała realizować kolejne projekty niż chwalić się nimi w mediach społecznościowych.

2 grudnia coś się jednak zmieniło - tego właśnie dnia miała swoją premierę najnowsza płyta Czesław Śpiewa i Grajkowie Przyszłości "Inwazja nerdów Vol.1"

Jedna z piosenek na płycie - "Kolorowanki" - została zagrana i zaśpiewana przez dzieci ze Sztumu. Fakt ten upamiętnił wpisem na facebooku Arkadiusz Rogowski: "...przyszedł czas, że chyba warto się co nieco pochwalić - tym, co udało nam się zrobić przy współpracy z Miasto i Gmina Sztum. Dzięki otrzymanej w tym roku dotacji - dzieci z naszej Gminy mogły stać się częścią naprawdę dużego przedsięwzięcia (...) Teledysk, który kręciliśmy będzie miał niebawem swoją premierę i na bank też się nim z Państwem podzielimy".

Grajkowie Przyszłości to dalekosiężny projekt autorstwa Czesława Mozila, w którym dzieci inspirują dzieci.

Nowa płyta zatytułowana "Inwazja Nerdów Vol. 1" to kontynuacja nagrodzonej przez Akademię Fonograficzną Fryderyk 2020 w kategorii "Album roku muzyka dziecięca i młodzieżowa", płyty pt. "Kiedyś to były Święta". I choć "Inwazja Nerdów Vol. 1" porusza inne niż świąteczne tematy, to zamysł projektu pozostał ten sam: dzieci i młodzież ze szkół i ognisk muzycznych z całego kraju, akompaniują Czesławowi Mozilowi. W sumie na płycie zagrało ponad sześćset dzieci i młodzieży z dziewięciu polskich miast, a dodatkowo, do każdego utworu zostały zrealizowane teledyski.

Płyta opowiada o pasjach i hobby. Zachęca młodych ludzi do samorozwoju oraz ośmiela do podejmowania prób w poszukiwaniu tego, co sprawia im przyjemność i radość bycia sobą. Usłyszymy tu piosenki opowiadające o wielu zainteresowaniach: od powszechnych gier komputerowych, przez miłość do czytania książek, komiksów, rysowania, aż po… marzycielstwo. Są to piosenki, które w warstwie tekstowej, mają motywować młodych ludzi do odkrywania swoich pasji nawet wtedy, jeśli nie są one popularne lub powszechne.

Jest to również ważny projekt dla samych dzieci, które wzięły udział w nagraniu tego krążka. Po długim lockdownie i zdalnych zajęciach, kiedy to muzyka w szkołach była odłożona na dalszy plan, powrót do spotkania i wspólnego muzykowania, wszystkim sprawił ogromną radość. Projekt Grajkowie Przyszłości skrywa jeszcze jedną muzyczną niespodziankę. Na każdy krążek do wspólnego muzykowania Czesław Mozil zaprasza gości specjalnych. Na tej płycie usłyszymy Kasię Łaskę i Anię Brachaczek. Za warstwę tekstową ponownie odpowiada znany krakowski poeta - Michał Zabłocki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sztum.naszemiasto.pl Nasze Miasto