Kajakarze Sokolika dobrze popłynęli na torze Brdyujście w Bydgoszczy

Oliwia Majewska wywalczyła już prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Archiwum
Dobre wyniki uzyskali młodzi kajakarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokolik Czernin podczas regat juniorów i młodzików Pucharu Polski, rozgrywanych na torze Brdyujście w Bydgoszczy.

Jak informuje prezes Sokolika Piotr Ciesielski, wszyscy spisali się bardzo dobrze, zwłaszcza Oliwia Majewska, która przypłynęła na 6. miejscu w wyścigu k-1 juniorek młodszych na dystansie 500 m. Konkurencja była bardzo silna, w eliminacjach wystartowało ponad 60 zawodniczek.

Miłosz Kamiński finiszował na 5. miejscu w regatach młodzików k-1 na dystansie 1000 m.

W rywalizacji młodzików Mateusz Nastały przypłynął na 5. miejscu w finale C, dało mu to ostatecznie 13. lokatę.

Filip Giergielewicz finiszował drugi w finale D, co przyniosło mu 29. miejsce w ogólnej stawce kajakarzy.

Jak podkreśla Piotr Ciesielski, Oliwia Majewska swoimi dobrymi wynikami wywalczyła już prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która zostanie rozegrana w sierpniu, także na torze Brdyujście.

Z kolei Miłosz Kamiński oraz Mateusz Nastały przygotowywać się będą do Mistrzostw Polski Młodzików, zaplanowanych w połowie lipca na torze w Poznaniu.

- Nasi zawodnicy będą mieli teraz wiele startów, przez trzy kolejne weekendy czekają ich silnie obsadzone regaty - dodaje Piotr Ciesielski. - Najpierw Puchar Nogatu w Malborku, potem Memoriał Jana Raabe na jeziorze Zajezierskim w Sztumie, wreszcie znów na wodach Nogatu w Malborku Mistrzostwa Województwa Pomorskiego. Liczymy na bardzo dobre wyniki naszej młodzieży we wszystkich tych startach.