Kajakarze Sokolika otarli się o podium w Mistrzostwach Polski Młodzików

Miłosz Kamiński i Mateusz Nastały przed wyścigiem w Poznaniu
Miłosz Kamiński i Mateusz Nastały przed wyścigiem w Poznaniu Archiwum klubu
Osada kajakarzy Sokolika Czernin - Miłosz Kamiński i Mateusz Nastały - zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików, rozgrywanych na torze regatowym Malta w Poznaniu.

Obaj zawodnicy Sokolika startowali zarówno indywidualnie, jak też w dwójce. Wszystkie wyścigi odbywały się na dystansie 2000 m.

Jak informuje Piotr Ciesielski, prezes i trener klubu z Czernina, jego obaj podopieczni awansowali do finałowego wyścigu k-1. Miłosz Kamiński był drugi w wyścigu eliminacyjnym, Mateusz Nastały zajął 17. miejsce. W finale (z udziałem 30 zawodników) uplasowali się odpowiednio na miejscach piątym i siedemnastym.

Jeszcze lepszy wynik uzyskali w wyścigu k-2 z udziałem 24 osad. Zawodnicy Sokolika ukończyli zawody na 4. miejscu, do medalu zabrakło sekundy. Zadecydowała o tym drobna kolizja na 300 m przed metą.

Trener Piotr Ciesielski ocenił start swoich zawodników bardzo pozytywnie.