Kolejna porażka Powiśla na własnym boisku

PP
Piłkarze Powiśla Dzierzgoń znów zeszli pokonani z własnego boiska w meczu o mistrzostwo IV ligi. W tym sezonie jeszcze nie udało im się wygrać u siebie, zanotowali tylko jeden remis i same porażki!

Lepsi od dzierzgonian okazali się tym razem gracze drużyny Anioły Garczegorze. Już do przerwy wynik brzmiał 0:2. Dopiero w 60. minucie gry bramkę strzelił Jakub Gronowski. Jednak mimo falowych ataków, nie udało się zdobyć wyrównującego trafienia. Na dodatek Powiśle straciło bramkarza Tadeusza Świderskiego, który w 92. minucie otrzymał czerwoną kartkę za taktyczny faul na zawodniku Aniołów. Oznacza to, że doświadczony bramkarz nie wystąpi w kolejnym spotkaniu Powiśla, co jeszcze bardziej utrudnia sytuację drużyny.

Po przegranej z Aniołami zarząd klubu postanowił rozwiązać umowę z trenerem Janem Buchalskim. Nowym szkoleniowcem został Sławomir Erber, który dosłownie kilka godzin wcześniej zrezygnował z prowadzenia drużyny Powiśla II Stare Miasto.

W meczu z Aniołami Powiśle zagrało w zestawieniu: Świderski - Zieliński, Chwesiuk, Gajewski, Mioduński, Basiński, Czahuk (85, Bobko), Augustynowicz, Cierlicki, Gronowski, Borowiecki (28, Żebrowski).