Krzysztof Garbowski największym twardzielem

Krzysztof Garbowski - największy twardziel I Festiwalu Biegowego
Krzysztof Garbowski - największy twardziel I Festiwalu Biegowego Piotr Szymański
Podczas I Festiwalu Biegowego w Sztumie prowadzona była ciekawa klasyfikacja dodatkowa - największych twardzieli. Klasyfikowani w niej byli biegacze, którzy tego samego dnia ukończyli najpierw I Maraton Dolnego Powiśla, potem zaś XXVII Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności.

To zaiste duży wyczyn - maratończycy ruszyli na trasę biegu o godzinie 10., start do Biegu Solidarności nastąpił o godz. 16. W trakcie tych sześciu godzin trzeba było więc ukończyć najpierw maraton, potem zaś choć odrobinę zregenerować siły na kolejnych 9,2 km biegu.

W klasyfikacji twardzieli znalazło się osiem osób. Decydowało zsumowanie czasu maratonu i Biegu Solidarności. W tej ósemce pojawił się tylko jeden biegacz spoza Sztumu.

Zwyciężył Krzysztof Garbowski, drugi w maratonie, przed Adamem Serockim z Elbląga, który na mecie maratonu pojawił się jako trzeci. Kolejne miejsca: 3. Tomasz Chabowski, 4. Krzysztof Lisogórski, 5. Leon Treć, 6. Lech Piotrowski, 7. Sławomir Rozenberg, 8. Antoni Fila. Gratulujemy wszystkim wybornej kondycji oraz wytrwałości!