Krzysztof Garbowski wygrał maraton w IX Biegu Nadwiślańskim Szlakiem Dolnej Wisły

Archiwum Krzysztofa Garbowskiego
Znakomicie zaprezentował się Krzysztof Garbowski w IX Biegu Nadwiślańskim Szlakiem Dolnej Wisły, poprowadzonym w okolicach Tczewa. Zawodnik Zantyra Sztum był najlepszy w biegu maratońskim!

W ramach zawodów rywalizowano na dystansie maratońskim oraz w półmaratonie. Trasę maratonu pokonały 102 osoby. Najszybciej finiszował Krzysztof Garbowski z rezultatem 2.40,43, wyprzedzając Patryka Sowińskiego (doskonale znany w Sztumie za sprawą startów w Grand Prix) o blisko 15 minut. Na 7. miejscu uplasował się Bartosz Chamerski z Dzierzgonia - 3.08,30. Sławomir Rozenberg (Zantyr) ukończył maraton na 35. miejscu z czasem 3.45,01, na 43. miejscu Dariusz Sosiński - 3.53,18, na 64. pozycji Lech Piotrowski - 4.11,24, na 77. miejscu Krzysztof Lisogórski - 4.18,05, na 82. pozycji Leon Treć - 4.22,48.

Dwa razy więcej uczestników - 213 ukończyło półmaraton. Wygrał Paweł Olijnyk z Ostrowa Wkp. z czasem 1.09,59. Na 12. miejscu finiszowała Małgorzata Drzycimska (Zantyr) z rezultatem 1.25,57, druga w gronie kobiet. Andrzej Krawiec (Zantyr) uplasował się na 77 miejscu z czasem 1.47,31. Na 98. miejscu Grzegorz Pepliński z czasem 1.52,05. Grzegorz Błaszczuk (Mikołajki Pomorskie) finiszował na 110. miejscu z czasem 1.55,02.

Jak informuje sztumski klub, dla Leona Trecia był to 300 bieg w jego karierze - serdecznie gratulujemy!