Lekkoatleci mają bardzo mało okazji do startów - osiągają jednak dobre wyniki

Uczestnicy zawodów w Tczewie z prezesem LKS Zantyr Ryszardem Mazerskim
Uczestnicy zawodów w Tczewie z prezesem LKS Zantyr Ryszardem Mazerskim Archiwum LKS Zantyr
Tak nietypowego sezonu lekkoatletycznego nikt sobie nie wyobrażał w najczarniejszych snach. Większość zawodów jest odwoływanych, część odbywa się w formie wirtualnej, nieliczne tylko odbywają się. Czy dojdzie do planowanych na 28 listopada Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych na trasach wokół Miłosnej pod Kwidzynem?

We wspomnianych wyżej zawodach które jednak odbyły się, startowali także zawodnicy Zantyra Sztum. Młodzież pojechała do Tczewa na Otwarte Mistrzostwa w Biegach Przełajowych w ramach Pucharu Polski. Nadia Śmigowska była najlepsza w biegu młodziczek na dystansie 1500 m, Beata Niemyjska wygrała rywalizację juniorek na 2000 m. Oliwia Korda zajęła 3. miejsce w biegu juniorek młodszych na 2000 m, Igor Tyburski był również trzeci w gronie juniorów młodszych na dystansie 3000 m.

W tych samych zawodach wystartowali też biegacze sekcji lekkoatletycznej DKS Powiśle Dzierzgoń. Bartosz Kacperski zajął 3. miejsce w rywalizacji juniorów, Sandra Mańka była czwarta w gronie młodziczek, Mateusz Kacperski piąty w rywalizacji młodzików, Eryk Mańka również piąty w gronie juniorów młodszych.

Dzierzgonianie pojechali także do Skórcza na I Kociewski Bieg Niepodległości. Jak informuje klub na Facebooku, trzykrotnie reprezentanci Powiśla stawali na podium. Sandra Mańka wygrała kategorię K-19, Eryk Mańka był drugi w kat. M-19, Bartosz Kacperski trzeci w kat. M-19. W tej samej kategorii Mateusz Kacperski zajął 4. miejsce, Patryk Burda był ósmy w kat. M-39, Jan Zima zajął również 8. miejsce w kat. M-59.

Jak informuje sztumski klub, w trakcie najbliższego weekendu w Miłosnej zaplanowano Mistrzostwa Okręgu w Biegach Przełajowych, natomiast 28 listopada na tych samych trasach 92. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Zapowiadany jest start Beaty Niemyjskiej, Oliwii Kordy oraz Igora Tyburskiego, w organizacji zawodów mają też brać udział sędziowie lekkoatletyczni ze Sztumu, spikerem będzie niezawodny Ryszard Mazerski.

Niestety wszystko wskazuje na to, że po ww. mistrzostwach co najmniej do końca roku kalendarzowego na Powiślu nie zostaną rozegrane żadne oficjalne zawody lekkoatletyczne.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0