Medal Michała Kopeckiego

dekoracja biegu na 2km
dekoracja biegu na 2km bartek mazerski
Michał Kopecki, zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr, zdobył brązowy medal Halowych Mistrzostw Okręgu Młodzików w biegu na 2000 m. To duży sukces sportowca i jego trenera, Bartosza Mazerskiego.

Jak informuje prezes LKS Zantyr Ryszard Mazerski, w zawodach w Gdańsku wystartowało trzech zawodników sztumskiego klubu. Trudno było spodziewać się rewelacyjnych wyników, ponieważ nasi lekkoatleci znajdują się w ciężkim treningu zimowym, nie przygotowywali się specjalnie do startów halowych.
Michał Kopecki zajął trzecie miejsce na 2000 m z wynikiem 6.38,51 s. Sam stwierdził, że biegło mu się ciężko i razem z trenerem liczyli jednak na więcej. Rok temu Michał Kopecki był wicemistrzem międzywojewódzkich mistrzostw młodzików i finalistą mistrzostw Polski. W Gdańsku wygrał Dominik Serafinowski (Talex Borzytuchom) z wynikiem 6.32,56 s.
Bardzo dobrze zaprezentował się w zawodach Rafał Bułaj. Po raz pierwszy startował w hali, rywalizując z biegaczami starszymi o rok. Zajął wysokie, piąte miejsce w biegu na 1000 m z wynikiem 3.07,81 s. Wygrał swoją serię. Na tym dystansie startował jeszcze trzeci z reprezentantów Zantyra, Filip Kamiński. Z wynikiem 3.25,71 s zajął 15. lokatę.
Jak dodaje Ryszard Mazerski, hala gdańskiej AWF jest bardzo niewygodna dla rozgrywania biegów na dłuższych dystansach. Obiekt jest bardzo wąski, ma ostre łuki, stąd nienajlepsze czasy zawodników.
Wyjazd finansowano z środków samorządu sztumskiego.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani