Medale juniorów Sokolika na Mistrzostwach Polski

Jakub Cysewski i Cyprian Korinth (z lewej) na podium w Bydgoszczy
Jakub Cysewski i Cyprian Korinth (z lewej) na podium w Bydgoszczy Archiwum klubu
Jakub Cysewski i Cyprian Korinth, młodzi kajakarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokolik Czernin, zdobyli dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów na torze regatowym w Bydgoszczy.

Na dystansie 500 m osada Sokolika wywalczyła srebrny medal, tracąc do zwycięzców 0,37 sekundy. Brązowy krążek nasi kajakarze zdobyli na dystansie 200 m, do srebra zabrakło zaledwie 0,03 sekundy. Nie udało się wywalczyć miejsca na podium w wyścigu na 1000 m - było piąte miejsce, jednak już 300 m po starcie nasi sportowcy zahaczyli sterem łodzi o kępę wodorostów i płynęli dalej niczym z kotwicą.

Gratulujemy medali! Więcej o starcie kajakarzy Sokolika na torze Brdyujście w najbliższym dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń".