Międzynarodowy Bieg Solidarności za nami

PP
Kenijczyk Martin Makule wygrał Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności. Na liczącej 10 km trasie biegu głównego wyprzedził swego rodaka Johna Tanui oraz Sergieja Okseniuka z Ukrainy. Dziewiąty dobiegł na metę najlepszy z reprezentantów LKS Zantyr Sztum, Karol Kaliś

Siedemnasty był kolejny ze sztumian, Seweryn Jażdżewski, miejsce 25. zajął Bogdan Cebula. Sklasyfikowano 271 zawodniczek i zawodników.

Trasa biegu została poprowadzona przez nowy Bulwar Zamkowy oraz przebudowanym centrum Sztumu.

Więcej szczegółów w przyszłotygodniowym dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń". Obok kilka zdjęć wykonanych właśnie na sztumskim bulwarze.