Mistrzostwa Polski: Rogiewicz i Kopecki zdobyli srebro!

PP
Michał Kopecki i Rafał Bułaj
Michał Kopecki i Rafał Bułaj Sławomir Wiechowski
Andrzej Rogiewicz i Michał Kopecki, zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr, zdobyli srebrne medale Mistrzostw Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie. Zawody rozegrano w Złotym Stoku, w Kotlinie Kłodzkiej, na terenie dawnej kopalni złota.

Na mistrzostwa pojechało trzech zawodników ze Sztumu, podopiecznych trenera Bartosza Mazerskiego. Trasę wytyczono w dawnej kopalni – pętla liczyła 1400 metrów, z wieloma podbiegami i stromymi zbiegami, bardzo trudna technicznie.

Maratończycy szybko biegli w Val de Reuil

Młodzicy mieli do pokonania jedną pętlę. Od samego początku w czołówce biegli sztumianie - Michał Kopecki oraz Rafał Bułaj. Jeszcze na 100 metrów przed metą wyraźnie prowadził Kopecki, jednak został doścignięty i przegrał złoty medal zaledwie o 0,3 sekundy. Rafał Bułaj ukończył bieg jako czwarty.

Juniorzy rywalizowali na trasie trzech rund. Jeszcze na ostatniej pętli biegło razem czterech zawodników, wśród nich Andrzej Rogiewicz. Ostatecznie najwięcej sił na finiszu zachował Jakub Rygiel (LUKS Burza Rogi), wyprzedzając sztumianina.

Choć jeszcze bardziej cieszylibyśmy się ze złotych medali, zawodnicy Zantyra spisali się przecież doskonale. Serdecznie gratulujemy!

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0