Mistrzostwa Polski Szkół w grze Rummikub odbyły się w Sztumskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

Piotr Piesik
Archiwum organizatorów
VIII Mistrzostwa Polski Szkół w grze Rummikub odbyły się w salach Sztumskiego Centrum Kultury z udziałem 100 uczniów reprezentujących 50 szkół z terenu całej Polski.

Jak podaje Sławomir Wiechowski, znany propagator gier planszowych i główny organizator zawodów, każdą szkołę reprezentowało 2 uczniów, którzy wygrali turniej w swoich szkołach. Łącznie we wszystkich szkołach w zawodach wzięło udział 1068 uczniów.

Uczniowie nie tylko walczyli o laury indywidualne, ale tworząc zespół grali o nagrody dla szkoły. Oto klasyfikacja szkół:
1. II Liceum Ogólnokształcące z Elbląga – nagroda 500 zł w postaci gier;
2. Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie – nagroda 300 zł w postaci gier;
3. Szkoła Podstawowa w Nr 2 w Sztumie – nagroda 150 zł w postaci gier.

Mistrzem Polski Szkół w Rummikub została Zuzanna Labuszewska, uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie. Kontynuuje dobre tradycje szkoły. W ubiegłym roku pierwsze miejsce zajęła Kinga Rutkowska, wtedy również uczennica "dwójki".

Na podium znaleźli się również: 2. Maja Burdzanowska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Czeladzi (województwo śląskie); 3. Joanna Jesionkowska z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie. Na 4. miejscu uplasowała się Emilia Tonga z II Liceum Ogólnokształcącego z Elbląga.

Jednocześnie odbywały się V Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Rummikub. W zawodach wystartowało 30 pedagogów. Po zaciętej walce zwyciężyła Marta Młynarczyk z SP 298 w Warszawie.

- Serdeczne podziękowania należą się grupie 40 wolontariuszy Pionkolandii ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sztumie i Zespołu Szkół im Jana Kasprowicza w Sztumie. Bardzo dziękujemy młodzieży za ich wielki wkład w przygotowanie turnieju - dodaje Sławomir Wiechowski.

Jak Disney wzbogacił przez lata swoje portfolio?