Nikodem Kwiatkowski piąty w Mistrzostwach Polski w Wieloboju Lekkoatletycznym!

Archiwum LKS Zantyr/Archiwum zawodnika
Doskonale spisał się Nikodem Kwiatkowski, młody reprezentant LKS Zantyr Sztum w Mistrzostwach Polski Młodzików w Wielobojach. W zawodach rozegranych na stadionie w Łodzi zajął znakomite piąte miejsce. Gratulujemy!

Nikodem Kwiatkowski kilka dni temu wygrał na sztumskim stadionie Okręgowe Mistrzostwa Młodzików w Wielobojach, reprezentował województwo pomorskie w zawodach ogólnopolskich. Opiekunowie zawodnika liczyli na miejsce w pierwszej szóstce i nie zawiedli się. Reprezentant Zantyra uplasował się na piątej pozycji z wynikiem 2707 punktów, co jest nowym rekordem życiowy zawodnika. Notabene siedmiu pierwszych wieloboistów poprawiło swoje "życiówki".

Do podium zabrakło wprawdzie ponad 300 punktów, lecz to i tak wielki sukces samego zawodnika oraz jego szkoleniowców - Agnieszki Borowskiej i Jacka Pajdy. Jak podaje prezes LKS Zantyr Ryszard Mazerski, sama Agnieszka Borowska rozpoczynała swoją wspaniałą karierę od szóstego miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików. Nikodemowi życzymy co najmniej wyrównania osiągnięć trenerki, która zdobywała przecież złote medale mistrzostw Polski.