Olimpia Grudziądz rozbita przez Skrę Częstochowa. Fatalny mecz "biało-zielonych"

Łukasz Szalkowski
Olimpia Grudziądz po fatalnej drugiej połowie przegrała w Częstochowie 0:4 i przedłużyła serię meczów bez zwycięstwa do czterech.

Skra Częstochowa - Olimpia Grudziądz 4:0 (0:0)
Kamil Wojtyra (64, 72 - karny, 78 - karny), Daniel Pietraszkiewicz (79)

Skra: Mikołaj Biegański - Rafał Brusiło, Mariusz Holik, Adam Mesjasz, Radosław Gołębiowski (69. Jakub Sinior) - Krzysztof Napora, Karol Noiszewski (80. Damian Warnecki), Adam Olejnik, Maciej Kazimierowicz (81. Stanisław Muniak), Dawid Niedbała (46. Daniel Pietraszkiewicz) - Kamil Wojtyra (80. Sebastian Rogala).

Olimpia: Nikodem Sujecki - Damian Ciechanowski, Kacper Pietrzyk, Caique, Bartosz Widejko - Adrian Kwiatkowski (78. Kacper Janiak), Michał Graczyk (83. Wahe Mnacakanjan), Grzegorz Gulczyński (73. David Andronic), Piotr Janczukowicz, Omid Popalzay (78. Patryk Leszczyński) - José Embaló (73. Oskar Kalenik).

żółta kartka: Kwiatkowski.

Pierwsza połowa meczu w Częstochowie była wyrównana. Obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji, ale brakowało wykończenia.

W drugiej połowie gospodarze mieli przewagę. Grali pewniej, tworzyli sobie więcej okazji do strzału. Pierwszą bramkę strzelili w 64. minucie. Kamil Wojtyra w polu karnym grudziądzan odegrał do kolegi i natychmiast otrzymał podanie zwrotne. To wystarczyło, by całkowicie zgubić obrońców Olimpii i znaleźć się w sytuacji sam na sam z Nikodemem Sujeckim. Napastnik gospodarzy nie pomylił się i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

To był dopiero początek koszmaru grudziądzan. W 72. i 78. minucie gracze Olimpii faulowali rywali we własnym polu karnym, a sędzia za każdym razem dyktował rzut karny. Obie "jedenastki" wykorzystał Wojtyra. "Biało-zielonych" w 79. minucie dobił Daniel Pietraszkiewicz, schodząc z prawej strony boiska do środku i precyzyjnie uderzając sprzed pola karnego.