Olimpia Grudziądz wygrała sparing z Huraganem Morąg

Łukasz Szalkowski
Olimpia Grudziądz wygrała sparingowy mecz z trzecioligowym Huraganem Morąg
Olimpia Grudziądz wygrała sparingowy mecz z trzecioligowym Huraganem Morąg Łukasz Szalkowski
Piłkarze Olimpii Grudziądz przygotowują się do nadchodzącej rundy wiosennej. W sobotę (30.01.2021) rozegrali kolejny mecz kontrolny. Rywalem grudziądzan był trzecioligowy Huragan Morąg. "Biało-zieloni" wygrali to spotkanie aż 5:1.

Olimpia Grudziądz - Huragan Morąg 5:1 (2:0)
José Embaló (5), Grzegorz Płatek (36), zawodnik testowany (48), Jakub Nawrocki (67, 71) - Mariusz Dec (81).

Olimpia Grudziądz: (I połowa) Nikodem Sujecki - Robert Obst, Piotr Witasik, zawodnik testowany, Michał Graczyk, Grzegorz Gulczyński, Patryk Leszczyński, Bartosz Widejko, Omid Popalzay, Grzegorz Płatek, José Embaló.
(II połowa) Łukasz Sapela - zawodnik testowany, Hubert Mich, Cyprian Maciejewski, Wahe Mnacakanjan, zawodnik testowany, Damian Ciechanowski, Najim Romero, Oskar Kalenik, zawodnik testowany, Jakub Nawrocki.

Huragan Morąg: Jewgienij Griemza - Mensah, Bartłomiej Ziemak (70. Marcin Wronka), Jakub Stankiewicz, Kacper Sendlewski - Przysowa (60. Szymon Groszkowski), Mateusz Kasprzyk (75. Michał Tumiel) Mendez (Mariusz Bucio), Rafał Maćkowski, Paweł Galik - Mariusz Dec.

Do startu ligowych zmagań został jeszcze niemal miesiąc. Grudziądzanie trenują dwa razy dziennie. - Jesteśmy gotowi na 60%. Wchodzimy już w interwały, mamy jeszcze kilka tygodni przygotowań i myślę, że będziemy w pełni gotowi na pierwszą kolejkę - mówi Zbigniew Smółka, trener Olimpii.

"Biało-zieloni" mają za sobą 4 mecze kontrolne. W sobotnim sparingu grudziądzanie pokonali trzecioligowego Huragana Morąg 5:1. - W pierwszej połowie wyglądało to dobrze, jeśli chodzi o grę defensywną i operowanie piłką. Poza przypadkowym rzutem rożnym, gdzie ta piłka przeszła, a nad tym elementem jeszcze nie pracowaliśmy, przeciwnik nie stworzył sobie żadnej sytuacji. Mieliśmy jednak zdecydowanie za mało kontroli nad meczem. Nie wiem dlaczego zespół po zdobyciu szybko bramki obiera sobie takie defensywne ustawienie. Nie, my musimy dominować, kontrolować grę z takim przeciwnikiem, szanować go i cały czas skupiać się, żeby mieć kontrolę nad meczem. Do tego będziemy dążyć - tłumaczył szkoleniowiec Olimpii.

Grudziądzanie w obu połowach zagrali innymi "jedenastkami". Pojawiło się kilku zawodników testowanych oraz młodzi piłkarze z akademii. Kadra pierwszego zespołu cały czas nie jest zamknięta. Olimpia nadal szuka wzmocnień. - Jeszcze chcielibyśmy pozyskać dwóch zawodników, bo jednak kilku zawodników odeszło. Odszedł Janczukowicz, kluczowy zawodnik, odszedł też środkowy obrońca, ale na szczęście udało się go godnie zastąpić. Cały czas testujemy, cały czas szukamy rozwiązań - dodaje trener.

Kolejny sparing "biało-zieloni" rozegrają w sobotę, 6. stycznia. Zmierzą się w Toruniu z trzecioligowym Pomorzaninem.