Olimpia Sztum liderem rozgrywek V ligi

Pełnym sukcesem zakończył się wyjazd piłkarzy Olimpii Sztum na mecz o mistrzostwo V ligi do Nowego Dworu Gdańskiego. Sztumianie pokonali miejscowe Żuławy 1:0 i objęli prowadzenie w tabeli.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Maciej Pluta w 70. minucie gry. Końcówka spotkania była trudna dla sztumian, bowiem trzy minuty po trafieniu M. Pluty drugą żółtą kartkę otrzymał Dawid Pluta i do końca meczu Olimpia grała w osłabieniu.

Jak podaje Jakub Dobrowolski na stronie internetowej Olimpii, sztumianie zagrali w zestawieniu: Tyl - A. Hadrysiak, Korda, Roszkowski, D. Pluta, Mateusz Pietrzyk (90, Wasilewski), Jasiński, Kotowski, W. Pliszka, M. Pluta, Wilmański (85, G. Pliszka).

Druga drużyna z powiatu sztumskiego w tej grupie V ligi, Powiśle II Dzierzgoń, uległa na wyjeździe zespołowi Wdy Lipusz 1:3. Honorową bramkę dla Powiśla zdobył Przemysław Lisiewicz w 40. minucie gry, przy stanie 0:3. Pierwsza bramka dla Wdy padła już w 3. minucie, po kwadransie gry wynik był na dobrą sprawę rozstrzygnięty. W II połowie goście ze Starego Miasta osiągnęli wyraźną przewagę, lecz nie udało im się zdobyć kolejnych bramek.

Powiśle II zagrało w zestawieniu: Beger - Kwiatkowski, Jędrzejewski, Ł. Kasprzak, K. Lisiewicz (85, Czahuk), Patryk Lisiewicz, Przemysław Lisiewicz (75, Goliński), J. Bobko, M. Bobko, Osowski, Roszkowski (46, Marcińczyk).

Lider po rundzie jesiennej, drużyna Sokoła Zblewo, niespodziewanie uległa Raduni Stężyca 0:3. W tabeli prowadzi Olimpia z dorobkiem 60 punktów w 25 meczach, wyprzedza o 2 punkty Żuławy. Powiśle II zajmuje 15. miejsce z dorobkiem 14 punktów w 26 spotkaniach.