Olimpia Sztum powróciła do IV ligi!

Archiwum
W poprzednim sezonie Olimpia Sztum zaznała goryczy spadku z IV ligi piłki nożnej. Drużyna bardzo dobrze spisała się jednak w rozgrywkach sezonu 2012/2013 i już na jedną kolejkę przed zakończeniem ligi może świętować powrót do wyższej klasy.

Przysłowiową "kropkę nad i" zawodnicy Olimpii postawili w meczu z Wdą Lipusz, wygranym 2:1 (2:0). Rozstrzygnięcie nastąpiło już w pierwszych minutach spotkania, po bramkach Macieja Pluty w 4. minucie meczu oraz Grzegorza Pliszki w 7. min. Rywale odpowiedzieli celnym trafieniem na krótko przed zakończeniem spotkania, w 87. minucie.

Wypada tylko pogratulować całemu zespołowi klubu, z prezesem Andrzejem Parafiniukiem oraz trenerem Arkadiuszem Hadrysiakiem na czele. Warto już pomyśleć o zbudowaniu silnej drużyny, która będzie odgrywać znaczącą rolę w rozgrywkach IV ligi.

W innych meczach V ligi Powiśle II Dzierzgoń pokazało sportową ambicję, remisując 2:2 z Radunią Stężyca, choć drużyna ze Starego Miasta już od kilku kolejek nie ma szans na utrzymanie. Awans do IV ligi wywalczyła ponadto drużyna Żuław Nowy Dwór, wygrywając z Gromem Nowy Staw 2:0. Sokół Zblewo, który po rundzie jesiennej był liderem tabeli oraz stuprocentowym faworytem, przegrał z Orłem Subkowy 2:4 i definitywnie stracił szansę awansu. W najbliższą sobotę w Zblewie odbędzie się mecz Sokół - Olimpia, który mieć będzie znaczenie już tylko prestiżowe.

W rozgrywkach IV ligi Powiśle Dzierzgoń pokonało GKS Przodkowo 3:0 i już tylko jakiś kataklizm mógłby pozbawić drużynę z Dzierzgonia utrzymania w lidze.

W piłkarskiej klasie A Powiśle Stary Targ pokonało Nogat Malbork 3:0. Powiśle plasuje się w tabeli na piątej pozycji z dorobkiem 43 punktów.

W piłkarskiej klasie B LKS Waplewo Wielkie zremisował w Gardei z tamtejszym GKS 0:0, Tęcza Szropy pokonała Ruch Gościszewo 2:1, zaś hokejowy rezultat zanotowano w Kwidzynie - Rodło II pokonało Błyskawicę Postolin aż 15:1. W tabeli Ruch zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 35 pkt., LKS Waplewo na miejscu 7., Tęcza Szropy na pozycji 9., Błyskawica jedno miejsce niżej.