Pięć medali juniorów Zantyra

Piotr Piesik
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr w Mistrzostwach Okręgu Juniorów i Juniorów Młodszych na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku-Oliwie.

Sztumianie przywieźli z tych zawodów pięć medali, w tym również te z najcenniejszego kruszcu.
Najlepiej wypadła Agnieszka Borowska, która zwyciężyła w biegu na 100 m ppł z wynikiem 15.03 s., okazała się też najlepsza w skoku w dal z wynikiem 5.80 m, co jest rekordem życiowym podopiecznej trenera Adama Szpalerskiego.
Trzeci złoty medal dla Zantyra zdobył Marcin Żołdowicz, wygrywając konkurs skoku w dal z wynikiem 6.44 m. Żołdowicz, trenujący również pod kierunkiem A. Szpalerskiego, był jeszcze trzeci na 110 m ppł z wynikiem 15.71 (rekord życiowy zawodnika).
To nie koniec "życiówek" młodych sztumian. Andrzej Rogiewicz wystartował w biegu na 1500 m i zaprezentował się w nim doskonale - zdobył srebrny medal z wynikiem 4.06.36 s. Podopieczny trenera Bartosza Mazerskiego jeszcze nigdy w swojej karierze nie pobiegł tak szybko.
Spośród zawodników Zantyra w Gdańsku startowali jeszcze Zbigniew Szpajcher i Kacper Rogacki w biegu na 800 m. Uplasowali się jednak poza miejscami medalowymi. Wyjazd grupy naszych sportowców doszedł do skutku dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Sztum.
Już w czasie najbliższego weekendu, 5 i 6 czerwca, odbędą się kolejne zawody lekkoatletyczne z udziałem naszych zawodników - Mistrzostwa Polski Juniorów w Wielobojach w Opolu (w siedmioboju z dużymi szansami na sukces wystartuje Agnieszka Borowska) oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów na stadionie w Słupsku.