Piłka nożna. Regionalne rozgrywki pucharowe

(JS, jotka)
Dwie drużyny z Powiśla spotkały się w 5 rundzie regionalnego Pucharu Polski. W Postolinie A-klasowa Błyskawica przegrała 1:2 z piątoligową Deltą Miłoradz.

Gospodarze przystąpili do tego pojedynku w okrojonym składzie. Na ławce rezerwowych zasiadł tylko Dawid Kępa. Drugi bramkarz postolinian miał okazję zagrać w tym meczu, ponieważ wskutek kontuzji Łukasza Hebla wystąpił jako prawy pomocnik. Dodatkowo w 70 minucie urazu doznał Adam Sałek i mimo że nie opuścił boiska, to za dużo pociechy z niego nie było.

W pierwszej połowie goście zepchnęli Błyskawicę do obrony, ale to gospodarze schodzili na przerwę, prowadząc. Bramkę na 1:0 w 20 minucie spotkania zdobył Adam Sałek.
- Przez pierwszy kwadrans gospodarze mieli wyraźną przewagę, później my przeważaliśmy, ale nie potrafiliśmy wykorzystać tego faktu. Po zmianie stron nadal dominowaliśmy i w końcu zdobyliśmy bramkę - mówi Stanisław Brzeziński, trener Delty.

W drugiej części gry gospodarze popełnili błędy, które kosztowały ich pożegnanie z rozgrywkami PP. W 60 minucie z niezrozumiałych powodów Sławomir Chmielewski odepchnął przeciwnika w polu karnym, za co sędzia podyktował ?jedenastkę?. Faulowany był Andrzej Kociemba, a rzut karny wykorzystał Grzegorz Ulkowski. Kilka minut później ten sam zawodnik wykonał rzut rożny, po którym piłka wpadła bezpośrednio do bramki Tomasza Malewskiego. Od tego momentu miejscowi ruszyli do ataku, jednak nie zdołali odmienić losów spotkania.

Prezes Błyskawicy nie ukrywa, że ten mecz mógł się zakończyć zupełnie innym wynikiem.
- Delta była jak najbardziej do ogrania - mówi Piotr Steiniger. - Gdyby nie strata głupich bramek i nasz osłabiony skład, to byśmy spokojnie wygrali. Nic się nie stało. I tak byśmy Polski nie zawojowali.

Grali
Błyskawica: Malewski - J. Sałek, S. Chmielewski, Bandzarewicz, Hebel (40 Kępa), T. Steiniger, Andrzej Sałek, D. Snoch, A. Chmielewski, Adam Sałek.
Delta: Sojka - Ulkowski, Szinrock, Kłodda, Cicherski, M. Figlewski, Jędrzejewski, Marks, A. Kociemba, P. Kociemba (80 Redzimski), Bosak (70 Tchórz).

apla 1
Porażka Błękitnych
Z PP odpadła drużyna Błękitnych Stare Pole, która przegrała w piątej rundzie z Wierzycą II Starogard Gdański 1:2. Rywale zapewnili sobie zwycięstwo w dogrywce. W regulaminowych 90 minutach był remis 1:1. Bramkę dla Błękitnych zdobył Sylwester Stachecki.