Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policja ogłosiła terminy naboru chętnych do podjęcia służby w jej szeregach

Piotr Piesik
Piotr Piesik
Archiwum KPP Sztum
Trwa nabór do policji w województwie pomorskim. Zainteresowani służbą w jej szeregach mogą znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.pomorska.policja.gov.pl wszelkie niezbędne informacje.

Służba w Policji od zawsze była marzeniem wielu młodych ludzi - czytamy na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. - To szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją stwarzający możliwości dzielenia się dobrem z obywatelami. Służba w mundurze to także miejsce pracy słusznie kojarzone z godnym wynagrodzeniem. Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 4 tys. zł. Aby zostać pomorskim policjantem, należy spełniać kryteria bliżej przedstawione w treści poniżej i na stronie internetowej:

dobor.pomorska.policja.gov.pl

.

Początkiem starań o wstąpienie w szeregi formacji jest osobiste złożenie dokumentów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w Komendzie Powiatowej Policji w Sztumie, lub w pozostałych komendach miejskich i powiatowych w naszym garnizonie. Kolejnym krokiem jest rozmowa wstępna i sprawdzenie danych zawartych w kwestionariuszu. Następnie kandydaci biorą udział w spotkaniu organizacyjnym, na którym otrzymują niezbędne informację do dalszego procesu rekrutacji. Po zakończeniu tych czynności kierowani są do słupskiej szkoły policji, gdzie odbywają się następne etapy.

Test z wiedzy ogólnej składa się z 40 pytań. Tematyka obejmuje zagadnienia z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Po jego zakończeniu kandydaci przystępują do testu ze sprawności fizycznej, który polega na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w czasie nie dłuższym niż 1 minuta i 41 sekund. Normy czasowe, jak i wymagania przy poszczególnych zadaniach są takie same w przypadku kobiet i mężczyzn.

Następne etapy, tj. test psychologiczny i rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzone są w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Ostatnim etapem jest ocena stanu zdrowia kandydata przez komisję lekarską. Na zakończenie tworzona jest lista rankingowa kandydatów według ilości zdobytych punktów. Im wyższa pozycja na liście, tym większa szansa na przyjęcie do Policji. Z powodu epidemii koronawirusa cała procedura realizowana jest zgodnie z reżimem sanitarnym.

Kto może pełnić służbę w Policji? Obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczna i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych przepisach o ochronie informacji niejawnych. Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć do Policji w 2021 roku.

·23 lutego

·20 kwietnia

·13 lipca

·15 września

·3 listopada

·30 grudnia

Dodatkowe informacje odnośnie doboru do Policji można uzyskać pod niżej wymienionymi nr telefonów:

* 607 235 276

* 723 695 574

email: [email protected]

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sztum.naszemiasto.pl Nasze Miasto