MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Policyjne ćwiczenia z użyciem śmigłowca Black Hawk. Zobaczcie zdjęcia i film!

OPRAC.: MM
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W ubiegłym tygodniu na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku oraz na wodach Zatoki Gdańskiej odbyło się szkolenie z zakresu desantowania na linie tzw. „szybkiej” oraz ratownictwa wysokościowego z użyciem policyjnego śmigłowca Black Hawk zorganizowane przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Gdańsku. Zobaczcie film i zdjęcia z tych ćwiczeń!

W ćwiczeniach oprócz policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku brali udział funkcjonariusze z Centralnego Pododziału Kontrterrorystycznego Policji BOA, Straży Granicznej, strażacy z Grupy Wysokościowej Państwowej Straży Pożarnej oraz ratownicy GOPR z Grupy Bieszczadzkiej i Podhalańskiej, a także piloci z Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP.

Ćwiczenia policji z użyciem śmigłowca

W trakcie tygodniowego szkolenia zorganizowanego przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Gdańsku przećwiczono techniki desantowania ze śmigłowca z użyciem osobistych lin alpinistycznych oraz tzw. liny „szybkiej”. Funkcjonariusze przetrenowali też techniki ewakuacji przy wykorzystaniu śmigłowca za pomocą liny ewakuacyjnej z uwzględnieniem celności zjazdu we wcześniej wyznaczonym punkcie.

Umiejętności te wykorzystywane są przez funkcjonariuszy między innymi podczas akcji ratunkowych oraz przy zatrzymywaniu niebezpiecznych przestępców w trudnym i wymagającym terenie, gdzie dotrzeć może jedynie śmigłowiec.

Podczas ćwiczeń niezwykle ważne i wymagane są bardzo duże umiejętności zarówno pilota śmigłowca, na którym spoczywa bezpieczeństwo wszystkich uczestników szkolenia, ale także każdego z funkcjonariuszy, którzy wzajemnie się ubezpieczają.

Szczególną uwagę organizatorzy poświęcili pracy instruktora pokładowego, którego współpraca z pilotem śmigłowca ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas wykonywania zadania. Dodatkowo przećwiczono także procedury współpracy między służbami podległymi Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Biorący udział w szkoleniu instruktorzy GOPR przeprowadzili również szereg zajęć teoretycznych i praktycznych z zakresu technik linowych, a na zakończenie odbył się egzamin dla kandydatów na instruktorów wysokościowych oraz okresowy egzamin weryfikacyjny dla osób odnawiających uprawnienia instruktorskie. Takie szkolenia pomagają funkcjonariuszom doskonalić swoje umiejętności potrzebne do działania w realnych warunkach, szczególnie wtedy, kiedy istnieje konieczność szybkiego i dynamicznego działania.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!
Film: mł. asp. Łukasz Kirkuć, Zespół Prasowy KWP w Gdańsku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Policyjne ćwiczenia z użyciem śmigłowca Black Hawk. Zobaczcie zdjęcia i film! - Dziennik Bałtycki

Wróć na sztum.naszemiasto.pl Nasze Miasto