Porażka GKS w Swarzędzu z liderem Fortuna 1. Ligi

Okazję na pierwszego gola po powrocie do Bełchatowa miał "Zdybo", który zmarnował rzut karny Adrian Mielczarski / amielczarski.com
Drużyna GKS Bełchatów przegrała w pierwszym meczu kontrolnym tej zimy z liderem Fortuna 1. Ligi Wartą Poznań 2:4 (2:2). Bramki dla "Brunatnych" w końcówce pierwszej połowy zdobywali: Krzysztof Wołkowicz i Paweł Czajkowski. Spotkanie rozegrano w Swarzędzu.

W pierwszej połowie trener Artur Derbin postawił na taki blok defensywny, jaki kibice mogli najczęściej oglądać jesienią. Z kolei na pozycji nr "10" zagrał nowy nabytek GKS Maciej Koziara, a w ataku testowany Patryk Winsztal.

Bramkę na 1:0 po kwadransie gry zdobyła Warta, a konkretnie Michał Jakóbowski, który wykorzystał podanie Roberta Janickiego. Kwadrans później w sytuacji sam na sam z Pawłem Lenarcikiem skuteczny był Gracjan Jaroch i Warta prowadziła już 2:0. W końcówce pierwszej połowy do pracy wzięli się bełchatowianie. Kontaktową bramkę zdobył w 42. minucie Krzysztof Wołkowicz, a dwie minuty później do siatki rywali trafił Paweł Czajkowski.

Po zmianie stron w obu drużynach doszło do wielu roszad kadrowych. Przede wszystkim trener Derbin zmienił formację na 1-4-4-2. W bramce do 60. minuty pozostał Paweł Lenarcik, a na pozostałych pozycjach zawodnicy się zmienili. W środku pola zagrał Dawid Flaszka z młodzieżowcem Damianem Michalakiem, a napastnicy zagrali w duecie Damian Warnecki - Przemysław Zdybowicz.

W 59. minucie Jakub Apolinarski wykorzystał błąd bełchatowskiej defensywy i zdobył bramkę na 3:2. W 86. minucie gola zdobyła po zespołowej akcji Warta Poznań, a dokładnie Łukasz Spławski, który tym samym ustalił wynik meczu kontrolnego. Warto też zwrócić uwagę, że rzutu karnego w drugiej części gry nie wykorzystał Przemysław Zdybowicz, uderzając w słupek.

4:2 - Łukasz Spławski 86'

Warta: I połowa: Laskowski - Kuzdra (33' Apolinarski), Skrobosiński, Boczek, Kiełb - Kupczak, Cierpka - Rybicki, Janicki, Jakóbowski - Jaroch

II połowa: Lis - Apolinarski, Marciniak, Ławniczak, Kiełb (61' Kuzdra) - Grobelny, Małek - Gardzielewicz, Szczepaniak, Napołow - Spławski

GKS: I połowa: Lenarcik - Grzelak, Grolik, Kołodziejski, Wołkowicz - Czajkowski, Małachowski - Biel, Koziara, Putin - Winsztal

II połowa: Lenarcik (60' Komar) - Sierczyński, Lisowski, Magiera, Szymorek - Bartosiak, Michalak, Flaszka, Thiakane - Warnecki, Zdybowicz