Powiat sztumski. Olimpia ma patent na Pomezanię, porażka Powiśla, derby w A-klasie dla Ruchu

Radosław Konczyński
Olimpia do tej pory bardzo dobrze radzi sobie w V lidze.
Olimpia do tej pory bardzo dobrze radzi sobie w V lidze. Fot. profil Olimpii Sztum na Facebooku

IV liga. Mecz do zapomnienia

Drugą porażkę z rzędu poniosło Powiśle Dzierzgoń. Podopieczni trenera Piotra Rucińskiego do przerwy bezbramkowo remisowali z beniaminkiem MKS Władysławowo. W drugiej połowie trafiali już tylko goście, którzy po kilku minutach objęli prowadzenie, a drugiego gola strzelili w końcówce spotkania.

Powiśle: Tiedtke – Pinkus (71 P. Maluchnik), Zamerski, Maciej Pietrzyk, Gwóźdź, Krysiński, Gutorski, Mateusz Pietrzyk, Piotrowski, Staniaszek (70 M. Maluchnik), Lewandowski

Tabela IV ligi

Źródło: pomorskifutbol.pl

V liga. Klątwa Olimpii

W weekend uwagę przykuwał mecz w V lidze, w którym sztumska Olimpia podejmowała malborską Pomezanię. Goście z pokorą podeszli do tego spotkania, o czym mogły świadczyć przedmeczowe analizy.

- Z drużyną Olimpii ostatni raz rywalizowaliśmy o punkty ponad sześć lat temu na boiskach IV ligi i jedno trzeba przyznać: Olimpia nam zdecydowanie nie leży. Ostatnie zwycięstwo Pomezanii nad Olimpią miało miejsce w 2006 roku. Było to na boisku w Sztumie, kiedy to żegnaliśmy się z IV ligą – przypomniał Paweł Rybarczyk, dyrektor MOP Pomezania. - Ostatni mecz ligowy został rozegrany w 2014 roku i był wygrany przez Olimpię w Malborku 3:2 (po tym sezonie Pomezania spadła z ligi), natomiast sezonu 2014/15 z powodów finansowych Olimpia już nie dograła i wycofała się do klasy A, z której spadła do najniższej klasy B, tam spędziła dwa sezony, a obecnie beniaminek V ligi radzi sobie bardzo dobrze. Ostatnie 8 meczów kończyło się zwycięstwami Olimpii bądź remisami, więc wypadałoby w końcu zdjąć tę klątwę!

Nic z tych rzeczy. Sztumianie już w 7 minucie objęli prowadzenie po stałym fragmencie i wykończeniu Wojciecha Zimnego. Szybko jednak sytuacja boiskowa uległa odwróceniu. Wyrównał Kamil Dryjas, a w 19 minucie Robert Felski podwyższył na 2:1 z karnego. Za długo malborczycy się nie cieszyli… Już minutę później do remisu doprowadził Michał Kopecki, wykorzystując wielkie nieporozumienie bramkarza i obrońcy Pomezanii.

Jeszcze przed przerwą dla gości znowu trafił Felski. W drugiej części spotkania przyjezdni mieli wyraźną przewagę, ale przecież liczy się to, co w bramce. W czwartej minucie doliczonego czasu gry dała o sobie znać wspomniana „klątwa”. Po dalekim wrzucie z autu i zamieszaniu w polu karnym Wojciech Pliszka z kilką metrów kopnął piłkę do siatki i było to kopnięcie na wagę 1 punktu dla sztumian. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Olimpia: Malewski - Nowak (71 Chmielewski), Hadrysiak (46 Balcerowski), Piotr Leszczyński, Mateusz Kopecki (83 Marszałkowski), Zimny, Floriański, Michał Kopecki, Pluta, Pliszka, Marcin Kopecki (71 Głowacki).

Tabela V ligi, gr. II

A-klasa. Derby dla Ruchu

W A-klasie przypomniał o sobie Ruch Gościszewo, który utarł nosa Błyskawicy Postolin, wygrywając 4:0 (2:0) po bramkach Wojciecha Miecznika (5), Wojciecha Grzegorczyka (28), Grzegorza Jędrzejewskiego (73) i Bartosza Kluki (80).

Ruch: Wyrostkiewicz - Kiełkowski, Przybylski (25 Listkowski), Piechota (65 Skowroński) - Grzegorczyk (81 Michalecki), Truszczyński, Radomski (57 Kaźmierski), Jędrzejewski, Kowalewski - Kluka, Miecznik (63 Seremak).
Błyskawica: Kuciński (83 Cymański) - Konieczny, Szilling (75 Myszk), Pospychała (77 Dłużewski), Jankowski, Maksimik (79 Jędroszak), Tomasz Szulik, Fabian Sałek, Artur Sałek, Kacper Szulik (46 Marchlewski), Sebastian Sałek.

Wyniki pozostałych drużyn z powiatu sztumskiego: Rodło Trzciano – KS Czernin 4:1, Wisła Korzeniewo – LKS Waplewo 3:0.

Tabela A-klasy, gr. IV

B-klasa. Jedno zwycięstwo

W B-klasie mamy dwie drużyny, które tym razem zagrały ze zmiennym szczęściem. Orliki Stary Dzierzgoń przywiozły trzy punkty z Ząbrowa (gm. Stare Pole), gdzie pokonały 2:1 Orła. Tęcza Szropy uległa 0:3 na wyjeździe GKS Straszewo.