Rośnie kolejny talent lekkoatletyczny

Piotr Piesik
Szymon Kosmala ze złotym medalem mistrzostw
Szymon Kosmala ze złotym medalem mistrzostw Archiwum klubu
Jak informuje Lekkoatletyczny Klub Sportowy Zantyr, Szymon Kosmala, młody zawodnik klubu, wygrał mistrzostwa okręgu juniorów w biegu na 5000 m i zdobył minimum na mistrzostwa Polski.

Zawody rozgrywano w Słupsku - był to mityng kwalifikacyjny w lekkoatletyce, stanowiący zarazem mistrzostwa okręgu pomorskiego juniorów i juniorów młodszych. W mityngu wystartowała trójka biegaczy Zantyra, podopiecznych trenera Bartosza Mazerskiego.

Szymon Kosmala był drugi "open" w biegu na 5000 m, wygrywając mistrzostwa okręgu juniorówi zdobywając minimum na Mistrzostwa Polski. Był to jego pierwszy start na tym dystansie - gratulujemy!

Michał Karwiński wystartował w biegu na 1500 m i zajął drugie miejsce z czasem 3.59,74. Nie powiodło się jedynie Marcinowi Kopeckiemu, który nie ukończył biegu na 2000 m z przeszkodami.