Seria wysokich zwycięstw Olimpii Sztum

Przemysław Szajner

Zawodnicy Olimpii Sztum bardzo intensywnie trenują w trakcie przerwy zimowej. Mają za sobą kolejne trzy mecze sparingowe, dzięki którym szlifowali swoją obecną formę. Mecze kontrolne nie należą do najważniejszych, lecz cieszy fakt, że wszystkie trzy pojedynki sztumianie rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Najwięcej bramek padło w meczu z Relaksem Ryjewo. Sztumianie wygrali aż 7:1. Rywal z Ryjewa być może nie był bardzo wymagający, lecz piłkarze ze Sztumu bardzo ambitnie podeszli do tego spotkania.

Kolejnym rywalem olimpijczyków był zespół Polonii Gdańsk. Podobnie jak w meczu poprzednim, przeciwnik okazał się do ogrania. Olimpia wygrała mecz wysoko - 5:1.

W pierwszej połowie sztumianie strzelili tylko jedną bramkę. Rywale jednak wyrównali pod koniec tej części spotkania. Druga połowa należała jednak całkowicie do Olimpii. Zawodnicy urządzili sobie bowiem festiwal strzelecki, kończąc mecz wynikiem 5:1.

Trzecim sparingpartnerem a tym samym siódmym w tym roku przeciwnikiem, był zespół Zawiszy Czarne Dolne. Zawodnicy ze Sztumu na szczęście podtrzymali passę wysokich zwycięstw, wygrywając mecz 6:1. Zawodnicy grali pewnie, zdobywając raz po raz kolejne bramki. Przewagę osiągnęli sztumianie w ciągu całego meczu, drobne rozluźnienie szyków nastąpiło jednak w 85 minucie, kiedy zawodnicy Zawiszy zdobyli honorowe trafienie.

Seria kilku wysokich zwycięstw optymistycznie nastraja wszystkich sympatyków sztumskiego zespołu przed inauguracją ligowych rozgrywek na wiosnę. Kolejne sparingi już niebawem. W następnym meczu kontrolnym rywalem będzie zespół Olimpii 2004 Elbląg. Zespoł odrobinę silniejszy od dotychczasowych poprzedników, lecz trzymamy kciuki za naszych piłkarzy. Mecz odbędzie się dziś, w piątek, o godzinie 18.30 w Malborku na sztucznej nawierzchni boiska OSiR-u.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0