Świetny wynik Andrzeja Rogiewicza w Biegu Sambora

opr. PP
Andrzej Rogiewicz (nr 35) na starcie do Biegu Sambora
Andrzej Rogiewicz (nr 35) na starcie do Biegu Sambora Archiwum LKS Zantyr
Znakomicie spisał się Andrzej Rogiewicz, zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr, w XXII Ulicznym Biegu Sambora w Tczewie. Nasz reprezentant zajął ósme miejsce, był najlepszy spośród polskich biegaczy.

Wygrał Roman Romanenko (Ukraina), zaś w czołówce dominowali biegacze z Ukrainy i Białorusi. Na trasie długości 5,8 km zwycięzca uzyskał wynik 16,29, najlepsza w konkurencji kobiet Olga Ochal miała rezultat 19,20.

Andrzej Rogiewicz (jego trenerem jest Bartosz Mazerski) osiągnął wynik 17,29, zajął ponadto trzecie miejsce w kategorii wiekowej do lat 30. Na 23. pozycji finiszował Krzysztof Garbowski (Zantyr) z wynikiem 20,51. Miejsce 100. zajął Janusz Nickel z Czernina (26,33), na 146. pozycji finiszowała jego małżonka Krystyna (33. miejsce w konkurencji pań).

W tzw. Małym Biegu Sambora wystartował ponadto reprezentant Zantyra Filip Kamiński, zajmując wysokie, 5. miejsce.