Sztum. 7 bramek w meczu Olimpii i porażka z Wietcisą [ZDJĘCIA]. Powiśle Dzierzgoń też przegrało. Wyniki pozostałych drużyn

Radosław Konczyński
Powiśle Dzierzgoń i Olimpia Sztum w sobotę (26 września) zagrały przed swoją publicznością. Sporo ciekawego działo się w meczu piątoligowców, w którym sztumianie przegrywali, prowadzili i ostatecznie ulegli Wietcisy Skarszewy.

IV liga. Czwarta z rzędu porażka Powiśla Dzierzgoń

Powiśle Dzierzgoń w sobotę podejmowało Jaguara Gdańsk, zespół z pierwszej trójki w tabeli. Ledwo mecz się rozpoczął, a gospodarze musieli odrabiać już stratę dwóch bramek. W 2 minucie trafił Espersen, a w 9 – Rychłowski. Dzierzgonianie kazali długo czekać swoim kibicom, by uwierzyli, że w tym meczu coś jeszcze może się zmienić. Wreszcie w 67 minucie padła bramka kontaktowa (Marcel Maluchnik). Powiśle, dążąc do wyrównania, musiało się odkryć. W 90 minucie goście (ponownie Rychłowski) postawili kropkę nad „i”, strzelając trzeciego gola.
W Dzierzgoniu mają nad czym się głowić. Drużyna wpadła w „dołek”, to była czwarta porażka z rzędu.

V liga. Olimpia Sztum - Wietcisa Skarszewy 3:4

To był szalony mecz. Sztumianie w pierwszej połowie grali z wiatrem, ale to raczej im przeszkadzało, niż pomagało. W 7 minucie Wietcisa objęła prowadzenie po płaskim strzale Kryspina Karnata zza pola karnego. Gospodarze wyrównali w 26 minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Macieja Plutę. Faulowany był Wojciech Pliszka.
Kolejne bramki padły w drugiej połowie. Po kolejnym trafieniu M. Pluty i golu Marcina Kopeckiego było już 3:1. Mało kto spodziewał się na ok. 25 minut do końca, że Olimpia zostanie bez punktów. Ale Karnat szybko strzelił gola kontaktowego, a w 76 minucie swoją trzecią bramkę zdobył Maciej Pluta, niestety tym razem było to trafienie samobójcze. W 87 minucie goście strzelili zwycięskiego gola z rzutu karnego.

Olimpia: Mykowski - Zimny, Hadrysiak (71 Marszałkowski), Leszczyński, Mateusz Kopecki (88 Chmielewski), Pliszka, Floriański, Michał Kopecki, D. Pluta, M. Pluta, Marcin Kopecki (83 Głowacki).

A-klasa. 2 zwycięstwa, remis i porażka

W A-klasie w górę tabeli pnie się Ruch Gościszewo, który w sobotę na swoim boisku pokonał 2:0 Nogat Malbork. W drugiej połowie bramki zdobyli Wojciech Miecznik (64) i Jakub Kiełkowski (78).
Ruch: Świderski - Kiełkowski, Piechota (44 Grzegorczyk), Przybylski - Kluka (80 Radomski), Truszczyński, Just (85 Grześkowiak), Jędrzejewski (59 Seremak), Kowalewski - Konwa, Miecznik (75 Kaźmierski).

W takich samych rozmiarach LKS Waplewo Wielkie rozprawił się z GKS Gardeja. KS Czernin zremisował na wyjeździe 1:1 z wyżej notowaną Deltą Miłoradz. Błyskawica Postolin miała trudne zadanie, bo zmierzyła się z wiceliderem Rodłem Kwidzyn na jego boisku. Była blisko szczęścia, ale przegrała 2:3.

B-klasa. Wysokie zwycięstwo Tęczy Szropy

W najniższej lidze trwa 7 kolejka. W sobotę Tęcza Szropy wygrała 6:1 z Bałtykiem Sztutowo. Orliki Stary Dzierzgoń w niedzielę spotkają się w Malborku z zespołem Akademii Piłkarskiej.