Sztumianie maszerowali szybko

opr. PP
Mirosław Anaczkowski wygrał zawody w Łebie – to zdjęcie wykonano w ubiegłym roku, podczas marszu w Żukowie Archiwum
Dobry występ zanotowali sztumianie w pierwszych zawodach Pucharu Pomorza 2012 w nordic walking, rozgrywanych w Łebie.

We wszystkich konkurencjach wystartowało blisko 300 osób. Zawody rozegrano – jak informuje prezes LKS Zantyr, Ryszard Mazerski, na trudnym podłożu, częściowo na plaży, częściowo w lesie, przy wietrznej i chłodnej pogodzie.

Najszybciej maszerował Mirosław Anaczkowski, który okazał się najlepszy w kategorii M-50 na dystansie 10 km.

Na drugich pozycjach uplasowali się: Ewa Zembrzuska na dystansie 5 km oraz Irena i Jan Kołpak na dystansie 10 km.
Magdalena Bucewka zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii na dystansie 5 km.

Na podium stanął też Ryszard Mazerski, który startował w marszu VIP-ów na dystansie 2 km wspólnie z księciem i księżną Łeby. Dotarł do mety drugi, wyprzedził go jedynie burmistrz Barlinka.

Więcej szczegółów w najbliższym dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń".