Sztumianie szybko biegli w Warszawie

opr. PP
Bardzo dobrze spisali się biegacze Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr w XXIX Biegu Chomiczówki w Warszawie, na trasie 15 kilometrów.

Sztumianie dwukrotnie stawali na podium. Bartosz Mazerski zajął w konkurencji indywidualnej trzecie miejsce, wyprzedzony jedynie przez Yareda Shegumo (Nigeryjczyk z polskim obywatelstwem, zawodnik AZS Warszawa) oraz Michała Smalca (Podlasie Białystok).
Drużynowo LKS Zantyr w składzie Bartosz Mazerski, Arkadiusz Piróg i Seweryn Jażdżewski uplasował się na drugiej pozycji, za AZS Warszawa. Do zwycięstwa zabrakło 3,5 sekundy, bowiem sumowano czasy trzech zawodników.
Jakie wyniki uzyskali nasi biegacze? B. Mazerski z czasem 48.13 był drugi w kategorii wiekowej M-30. A. Piróg dotarł do mety na trzynastej pozycji z wynikiem 53.40, był piąty w kat. M-30. S. Jażdżewski zajął 26. miejsce z wynikiem 55.50, był też dziesiąty w kategorii M-20. Bieg ukończyło 1020 zawodników. W punktacji drużynowej sklasyfikowano 98 zespołów.
Obok zdjęcia z dekoracji po biegu, które otrzymaliśmy od Sławomira Wiechowskiego