Sztumianie w 21. Biegu Dominika w Gdańsku

magda
Liczna grupa sztumskich lekkoatletów stanęła na starcie 21. Biegu św. Dominika w Gdańsku, organizowanego tradycyjnie przy okazji Jarmarku Dominikańskiego.

Jan Giembicki wystartował w tzw. biegu elity na dystansie 10 km, mającym rangę mistrzostw Polski. Wygrał Francis Lagat z Kenii w czasie 29.48, sztumianin zajął 31. miejsce z rezultatem 39.35. Na starcie nie stanął zapowiadany Bartosz Mazerski.

W biegu kobiet na dystansie 5 km zwyciężyła Aleksandra Lisowska (AZS Olsztyn) z czasem 17.10. Na 36. pozycji sklasyfikowana została Patrycja Pipała (Zantyr) z czasem 22.31, miejsce 121. zajęła Angelika Pyzik - Kapszewicz - 27.01.

W biegu mężczyzn na dystansie 5 km najlepszy był Daniel Pek (Skorzewo) z czasem 15.28. Na 14. miejscu bieg ukończył Mariusz Kowalski (Zantyr) 16.40, miejsce 36. zajął Rafał Chętnik - 18.11. Kolejne pozycje sztumian: 146. Bartek Zdziennicki 20.58, 239. Mieczysław Dobrenko 22.04, 268. Jan Bożykowski 22.34, 416. Kamil Markowski 24.41, 559. Ryszard Kłopotowski 27.28.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0