Sztumianie widoczni na trasie Biegu 4 Jezior w Skórczu, stali na podium poszczególnych kategorii

Piotr Piesik
Sztumianie przed startem do biegu w Skórczu - pierwszy z lewej Ryszard Mazerski, prowadzący konferansjerkę w trakcie zawodów Piotr Piesik
Kilkoro reprezentantów sztumskiego Zantyra stanęło na starcie XII Iglotex Biegu 4 Jezior w Skórczu. Dwóch biegaczy finiszowało w pierwszej dziesiątce, jeszcze więcej stanęło na podium najlepszych w kategoriach wiekowych.

Bieg rozgrywano na dystansie 15 km po malowniczych leśnych trasach prowadzących okolicami Skórcza. Z grona sztumian najszybciej pobiegł Krzysztof Garbowski, zajmując 9. miejsce open z czasem 54.49, był też drugi w kat. M-30.

Marcin Klonowski zajął 10. miejsce z czasem 55.42, ponadto był trzeci w kat. M-30. Sławomir Najda finiszował na 23. miejscu z czasem 58.04. Niestrudzony Bogdan Cebula z czasem 59.44 został sklasyfikowany na 29. miejscu, wygrywając kategorię M-50.

Elżbieta Tuwalska z czasem 1.03,39 zajęła 5. miejsce w gronie kobiet (56. open), jej siostra Małgorzata z czasem 1.05,29 na 72. pozycji, wygrywając kategorię K-40.

Startował ponadto Andrzej Krawiec, z czasem 1.39,07 zajmując 387. miejsce.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani