Sztumianie widoczni na trasie i mecie I Biegu Opłatkowego w Gnojewie

Dobry nastrój na mecie uzasadniony po uzyskaniu dobrych wyników
Dobry nastrój na mecie uzasadniony po uzyskaniu dobrych wyników Archiwum klubu
I Bieg Opłatkowy rozegrano w okolicach Jeziornej Osady, w Gnojewie w powiecie malborskim. Na starcie stanęło kilkoro reprezentantów sztumskiego i dzierzgońskiego środowiska sportowego, zajmując na mecie eksponowane pozycje.

Oto szczegółowe wyniki zawodów rozegranych w Gnojewie, wokół Jeziornej Osady.

Bieg na 5 km, najlepsza trzydziestka: 1. Wiesław Sosnowski (Active Malbork) 19.11; 2. Rafał Chętnik (Sztum) 19.37; 3. Paweł Dziwosz (Malbork) 19.45; 6. Bartosz Kacperski (Powiśle Dzierzgoń) 20.13; 7. Jan Giembicki (Zantyr) 20.18; 8. Bogdan Cebula (Zantyr) 20.28; 17. Eryk Mańka (Powiśle Dzierzgoń) 21.17; 29. Tomasz Chabowski (Sztum Biega) 22.40.

Bogdan Cebula i Leon Treć (45. na mecie z czasem 24.24) wygrali swoje kategorie M-50 i M-60, Jan Giembicki był drugi w kategorii M-30.

Marsz nordic walking: 1. Rafał Toporek (Przodkowo) 32.29; 11. Monika Malinowska (Zantyr) 36.50 (druga wśród kobiet); 16. Jan Kołpak (Zantyr) 37.16; Monika Malinowska wygrała kategorię K-30, Jan Kołpak był drugi w kategorii M-70 plus.

Jak podaje LKS Zantyr, Bogdan Cebula w swojej biegowej karierze już po raz 304. stanął na podium - najczęściej wygrywał, ponieważ 124 razy, 112 razy był drugi, 68 razy trzeci. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, zwłaszcza zwycięstw!