Sztumianie widoczni na trasie i mecie X Kwidzyńskiego Biegu Papiernika. Zawody rozgrywano w ulewnym deszczu

Ryszard Mazerski
Liczna grupa biegaczy ze Sztumu i powiatu sztumskiego stanęła na starcie X Kwidzyńskiego Biegu Papiernika. To jedna z największych imprez sportowych na Pomorzu - bieg główny ukończyły 2834 osoby, dodać do tego trzeba około 2 tysięcy dzieci i młodzieży w biegach towarzyszących.

Najlepiej z grona sztumian spisała się Natalia Ruchlewicz, ustanawiając rekord życiowy czasem 39.56 i zajmując szóste miejsce "open" wśród kobiet.

Z grona mężczyzn najszybszy był Marcin Klonowski - 17. miejsce z czasem 36.18 oraz trzecia lokata w kategorii M-30. Ponadto na podium stanął Andrzej Łukomski - drugi w kategorii M-60.

Zantyr Sztum triumfował w klasyfikacji drużynowej - decydowała suma czasów czworga najlepszych na mecie, w tym jednej osoby płci przeciwnej.

X Kwidzyński Bieg Papiernika odbywał się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, w chwili startu biegu głównego spadł ulewny deszcz. Na trasie potworzyły się głębokie kałuże.