Sztumianie z rekordami życiowymi w półmaratonie

Krzysztof Garbowski (tu na trasie biegu w Malborku) dobrze zaprezentował się w półmaratonie w Gdyni Archiwum klubu
Liczna grupa reprezentantów Sztumu wystartowała w I PZU Gdynia Półmaratonie. Najlepszy na mecie był Krzysztof Garbowski, zajmując 21. miejsce. Wielu sztumian poprawiło natomiast rekordy życiowe.

Bieg wygrał Hillary Kimaiyo z Kenii w czasie 1.02,41, najlepszy spośród sztumian Krzysztof Garbowski uplasował się na 21. pozycji z rezultatem 1.16,17. To jego nowy rekord życiowy. Oprócz niego swoje "życiówki" poprawili: Paweł Oliwiński, Elżbieta Tuwalska, Sławomir Najda, Marcel Bestvater, Mirosław Anaczkowski, Dawid Szot i Martyna Luterek. Bieg ukończyło 4125 osób.

Więcej szczegółów w najbliższym wydaniu dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń".

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani