Sztumianin Igor Tyburski mistrzem Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w biegu na 800 m!

Piotr Piesik
Igor Tyburski i Ryszard Mazerski na stadionie w Słubicach
Igor Tyburski i Ryszard Mazerski na stadionie w Słubicach Archiwum LKs Zantyr
Znakomicie spisał się Igor Tyburski, młody lekkoatleta LKS Zantyr Sztum, w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS juniorów i juniorów młodszych, rozgrywanych w Słubicach. Najpierw zdobył srebrny medal w biegu na 1500, dzień później wygrał bieg na 800m. Gratulujemy!

Jak relacjonuje Ryszard Mazerski, znakomity trener lekkoatletyki oraz prezes LKS Zantyr, Igor Tyburski sprawił wszystkim niezwykle radosną niespodziankę.

Pierwszego dnia Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS na stadionie w Słubicach doskonale pobiegł na 1500 m i poprawił swój rekord życiowy na 4.10,64, co dało mu srebrny medal i III klasę sportową. Do złotego medalu zabrakło pół sekundy.

Drugiego dnia zawodów Igor Tyburski wygrał swoją serię biegu na 800 m z czasem 1.59,06. Kiedy podsumowano wyniki wszystkich czterech serii, okazało się, że sztumianin uzyskał najlepszy rezultat i zdobył złoty medal! To również wynik dający III klasę sportową.